V
vierailija
Vieras
Se koira älähtää johon kalikka kolahtaa.Persut ovat surkeita. Ei teistä ole muuhun kuin perseilemään.
Trollailu on persujen ainut valttikortti.
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Se koira älähtää johon kalikka kolahtaa.Persut ovat surkeita. Ei teistä ole muuhun kuin perseilemään.
Trollailu on persujen ainut valttikortti.
Kilttis kertoo vain itsestään ja omasta elämästään. Tämä aloitus ei sovi kilttiksen spekseihin.Kyseessä on kilttis! Katkera ja kahden naisen samaan aikaan hylkäämä. Yritetään ymmärtää kovasti pahentunutta katkeruuttaan. Sitähän kyllä esiintyi jo silloin kun hänellä oli muiden mielestä kaikki hyvin. Kaksi naista haaremissaan, remontoitava OK talo ja kotieläimet, tapettavat naapureiden kissat ym
Ongelma on siinä kun se elämä josta hän on kertonut täällä niin se on loppu. Se lienee hänessä itsessään ja siksi ongelman ratkaisu on vaikeneminen.Kilttis kertoo vain itsestään ja omasta elämästään. Tämä aloitus ei sovi kilttiksen spekseihin.
Yrittääkö Alepa siirtää huomion hyvästä videosta pois?
Ööö... sinulle Alepa kukaan ei takuulla ole kateellinen. Eikä myöskään kukaan ole sinulle katkera. Miksi olisikaan?Katkeruus sopii hyvin kuvaan ja myöskin se että maalittaa niitä joille on kade ja/tai katkera
Ymmärsit tahallasi väärin. Katkeruus liittyi kilttikseen, jonka kaikki muut oivalsivat kylläÖöö... sinulle Alepa kukaan ei takuulla ole kateellinen. Eikä myöskään kukaan ole sinulle katkera. Miksi olisikaan?
Sinuna keskittyisin vaan tuon videon sanomaan, se on hyvin ajankohtainen.
Oletko sinä kilttis?Ymmärsit tahallasi väärin. Katkeruus liittyi kilttikseen, jonka kaikki muut oivalsivat kyllä
Ei kai nyt sentään Alepa niin tyhmä ole?Espanjan sos.pääministeri on luvannu laittomille maahantulijoille kansalaisuuden.
Siitäpä onkin hyvä jatkaa matkaa eu-passilla Suomeen? No, saavatpahan demarit lisää äänestäjiä ja veronmaksajat....
Ja Alepa on tyytyväinen.
On se. Ei häntä voita kukaan siinä lajissa!Ei kai nyt sentään Alepa niin tyhmä ole?
Kovin näyttää ahdistavan kun sinusta K:stä tulikin yllättäen puhe.Ööö... sinulle Alepa kukaan ei takuulla ole kateellinen. Eikä myöskään kukaan ole sinulle katkera. Miksi olisikaan?
Sinuna keskittyisin vaan tuon videon sanomaan, se on hyvin ajankohtainen.
TarkennusKovin näyttää ahdistavan kun sinusta Kilttiksestä tulikin yllättäen puhe.
Siis häh!?Mitä tarkensit?
Taas menee metsään ja vauhdilla.Siis häh!?![]()
Luet vaan uudestaan ja hitaasti #37 ja #38:n
Me ei voida sun luetun ymmärtämisen nollatasolle mitäänTaas menee metsään ja vauhdilla.
Tai sinun.Me ei voida sun luetun ymmärtämisen nollatasolle mitään
Kaikki muutkin näkee että ongelma on yksin sullaTai sinun.
Kaikkia kristittyjä koskee yleinen pappeus."Kirkko on kironnut"... siis ilmeisesti tarkoitat pappeja.
Ylennät nyt jo itsesi papiksi?
"Sinulle huivi laitetaan suusi tukkeeksi.Kaikkia kristittyjä koskee yleinen pappeus.
Tämä on sekava ja sairas keskusteluketju, joka on syytä kokonaan heittää roskiin. Näköjään joku lukija pyysi poistamaan Purra-ketjun. Hyvä niin.
Persut saivat surkean tappion Espanjan maalittamisessa.
Jättäkää jo vihdoin S-ryhmän kauppaketju rauhaan.
Harmailla on oikeus anonyymiin vierailija-identiteettiin.
Montako viestiä lähetät päivässä joissa maalitat harmaita vierailija-kirjoittajia?Kaikkia kristittyjä koskee yleinen pappeus.
Tämä on sekava ja sairas keskusteluketju, joka on syytä kokonaan heittää roskiin. Näköjään joku lukija pyysi poistamaan Purra-ketjun. Hyvä niin.
Persut saivat surkean tappion Espanjan maalittamisessa.
Jättäkää jo vihdoin S-ryhmän kauppaketju rauhaan.
Harmailla on oikeus anonyymiin vierailija-identiteettiin.
Sinähän sen tiedät kun pidät viesteistäni lukua ja yksilöit ne päin mäntyä. Et erota harmaita toisistaan.Montako viestiä lähetät päivässä joissa maalitat harmaita vierailija-kirjoittajia?
Sen tampion mielestä kaikki jotka ei nuole häntä niin on pierüpetejäSinähän sen tiedät kun pidät viesteistäni lukua ja yksilöit ne päin mäntyä. Et erota harmaita toisistaan.