Miksi rasismi on sinusta "aivan oikein"?
No neekerin lyöminen. Mikä sinusta?
Eikö kysymys ole idioottimainen ja tyhmä?
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Miksi rasismi on sinusta "aivan oikein"?
Syytetty? Kai niihin olisi pitänyt puuttua niiden jotka siellä ovat????Laita postia heille. Eihän tällaista saa hyväksyä missään!
"----kertoi YK:n pääsihteerin António Guterresin edustajaFarhan Haq tiistaina.
Tapauksista 14 liittyi rauhanturvaoperaatioihin, 18 YK-järjestöihin, 21 YK:n kumppaneihin ja yksi rauhanturvaoperaatioon, joka toimii turvallisuusneuvoston alaisena. Useimmat tapaukset ovat vasta alkuvaiheen tutkinnassa ja vasta kaksi on näytetty toteen tutkimuksissa.
YK:n henkilökuntaa on viime vuosina syytetty hyväksikäytöstä etenkin Keski-Afrikan tasavallan ja Kongon demokraattisen tasavallan rauhanturvaoperaatioiden yhteydessä sekä liian hitaasta reaktiosta tapauksiin. Keskustelu hyväksikäytöstä kiihtyi viime vuonna, kun muun muassa myös avustusjärjestö Oxfamissa paljastui hyväksikäyttöskandaali. Helmikuussa kerrottiin, että Syyriassa YK:n apua jakavat avustustyöntekijät ovat syyllistyneet seksuaaliseen hyväksikäyttöön."
Niin onkin. Onneksi tuohonkin epäkohtaan tulee vielä muutos.ap mielestä varmaan presidentin virkakin on rasistinen, koska siihen ei kelpaa kuin syntyperäinen suomalainen. Vai?
"Poliittisten anteeksipyyntöjen perimmäinen tarkoitus, vilpittömyys ja aitous askarruttavat. Muodollinen ja seremoniallinen katuminen voi tutkijoiden mukaan olla myös retorinen keino, jolla katse saadaan käännettyä pois nykyisistä ongelmista."
"Poliittisten anteeksipyyntöjen perimmäinen tarkoitus, vilpittömyys ja aitous askarruttavat. Muodollinen ja seremoniallinen katuminen voi tutkijoiden mukaan olla myös retorinen keino, jolla katse saadaan käännettyä pois nykyisistä ongelmista."
Kremlin trollille tiedoksi, että kyse on realismista puhtaasti. Isänmaallisesta sellaisesta.https://yle.fi/uutiset/3-10183651
"Kaikki lausunnonantajat puhuvat lausunnoissaan kaksoiskansalaisista, mutta Upseeriliitto toteaa suoraan omassa lausunnossaan, että Suomen ja Venäjän kaksoiskansalaisia ei tule valita sotilasvirkoihin tai upseerin virkaan johtaviin opintoihin."
Kremlin trollille tiedoksi, että kyse on realismista puhtaasti. Isänmaallisesta sellaisesta.
Ei tietenkään haluta yhtään desanttia selustaamme, jotka voivat paljastaa huippusalaista tietoa ko. roistovaltiolle.
Tosi paha tilanne jos Pelttarikin on feikkikokkare ja desanttionneksi Kokoomuksen desantteja on laitettu nyt vankilaan ja syytteeseen. On vaan niin korkealla tämä, että nuo nyt syytteessä olevat ovat käytännössä tehneet kaikki rekrytoinnit jo vuosikymmenet
Tosi paha tilanne jos Pelttarikin on feikkikokkare ja desantti
OhhohBerner on sveitsiläinen ja kotikielenä on saksa.