"Ylen presidenttitentissä Stubbilta ja Haavistolta löysää maahanmuuttopuhetta, Urpilainen vaati globaalia vastuunkantoa – Halla-aho: ”Ihmisten..."

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vierailija
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
V

vierailija

Vieras
"Halla-aho: ”Ihmisten vastaanottaminen ei ratkaise ongelmia”"


Vain Jussi Halla-aho tekee työtä Suomen ja suomaisten hyväksi.
 
Ja silti Jussi on näistä ainut, joka on omalla toiminnallaan aktiivisesti ajanut sitä, että itärajan yli tulijat pidetään kaikki itse eikä vastuuta jaeta muille maille
 
Ja silti Jussi on näistä ainut, joka on omalla toiminnallaan aktiivisesti ajanut sitä, että itärajan yli tulijat pidetään kaikki itse eikä vastuuta jaeta muille maille
En katso presedentin vaslitentttejä. Kuunteleeko tai lukeeko Jussi ollenkaan asiantuntijoiden mielipiteitä vai rakentaako hän kaikki mielipiteensä oimien pohdintojensa varaan? Tarja Halonen sanoo 80 v. haastattelussaan, että Putinin pimeä puoli oli jo nykyvissä viime vuosisadan lopulla. Minusta Jussi on aina ollut outo tyyppi. Ikinä en ole ottanut hänen ulostuloja vakavasti. Mitä persuilla on korvien välissä, kun ihailevat mestariaan?
 

Sorry, siis vuonna 2010.

Vuonna 2010 Pekka Haavisto arvosteli EU:ta ja Yhdysvaltoja, koska ne olivat asettaneet Gazan vaalivoittaja Hamasin boikottiin. Samalla Haavisto näki Israelin menettävän ystäviään ja tukijoitaan.
Haavisto vaati myös sitä, että Hamasin kanssa on keskusteltava. Siis terroristijärjestön kanssa, joka avoimesti kertoo tavoittelevansa Israelin tuhoamista eli kansanmurhaa ja oli jo tuolloin tappanut suuren määrän siviilejä!!!

Ei todellakaan jatkoon. 😠
 

Yhteistyössä