Mielenkiintoista sensuuria

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vierailija
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
V

vierailija

Vieras
amirkhanin-keppostelevat veljekset aloitus poistui heti, kun huomattiin, että syytökset olivat perättömiä. Mitäköhän kaikkea muuta on poistettu, ettei jälkiä jää perättömästä öyhötyksestä?
 
Siis eikö sun mielestä valheita saa poistaa?
Ei. Varsinkin, jos vale paljastaa totuuden. Kuinka monta kertaa olet tälläkin palstalla kuullut persujen sanovan, että mamut tekee ihan kauheesti rikoksia. Siihen mielipiteeseen riittänee se, että joku mieleltään maaninen jakaa perusteettomia väitteitä. Todellisuus, kuinka paljon mamut sitten oikeasti tekee rikoksia, häilyy.
 
Ei valheita saa poistaa. Varsinkin, jos vale paljastaa totuuden. Kuinka monta kertaa olet tälläkin palstalla kuullut persujen sanovan, että mam**ut tekee ihan kauheesti rikoksia. Siihen mielipiteeseen riittänee se, että joku mieleltään maa**ninen jakaa perusteettomia väitteitä. Todellisuus, kuinka paljon m**amut sitten oikeasti tekee riko**ksia, häilyy.

Vitsi tää moderointi tökkii vieläkin! Ei ne vissiin meinaa korjata sitä.
 

Yhteistyössä