Terveisiä Ruotsista

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Lispetti
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Harmaana provoaa Lispetti täällä. Omalla nimellään ei enää kehtaa, koska riitaantui muutaman palstalaisen kanssa pahasti.:rolleyes:

Tiesivät että hän oli 1 sisäpiiriläisistä, niillä tulehtui välit keskenään. Tsufekaan ei kirjoita mitään enää, ainoat enää kirjoittaa, eli Lunatic ja päätön

Mutta kuka oli se pahis kun leikki meni loppumaan ja mykkäkoulu alkoi? Päättömällä se taisi kestää viitisen kk
 
AfS:n Kasselstrand: Valtapuolueet ovat kuin pikkulapsia
https://www.youtube.com/watch?v=wHMUGEENNOI
Kasselstrand sanoi, että Stefan Löfvenin puhe oli retorisesti hyvä, ja samalla se osoittaa, että pääministeri ei ymmärrä mitä Ruotsissa tapahtuu.
– Kun Löfven käytti kaiken fokuksensa maalamalla uhkakuvia ”extremismistä”, se osoittaa vain sen, että hän ei tajua mitä Ruotsissa tapahtuu.
Kasselsrandin mukaan valtapolitiikot käyttäytyvät kuin lapset muita puolueita kohtaan ja pääministeri, joka esittäytyy valtakunnan isänä, lietsoo vain vihamielisyyttä sverigedemokraatteja kohtaan.
– Politiikot eivät osaa keskustella, eduskunnassa on politiikoita, jotka sanovat, että eivät aio mistään tilanteessa neuvotella sverigedemokraattien kanssa. Se on epäkypsää ja lapsellista. On aika erikoista, että meillä Ruotsissa on politiikoita, jotka ovat kuin lapsia hiekkalaatikolla.
Kasselstrandin mukaan Löfvenin jankutus extremismistä osoittaa sen, että hän ei ymmärrä niitä ongelmia, joita sosiaalidemokraattinen puolue on Ruotsiin aiheuttanut.
– Tosiasiassa Löfvenin puhe osoitti vain, että sosiaalidemokratia vetelee viimeisiään. He kieltäytyvät puhumasta todellisista ongelmista ja käyttävät kaiken aikansa mustamaalaamalla sverigedemokraatteja.
– Tämä on osoittaa Löfvenin todellista pöljyyttä. Löfven ei tajua, että sverigedemokraateille on kysyntää nykyisen politiikan takia. Kysyntä on kasvanut viimeisten vuosien aikana. Kansan kiinnostus sverigedemokraatteja kohtaan osoittaa, että ihmiset alkavat protestoimaan. Mutta mitä tekee Löfven? Hän vetää johtopäätöksen, että extremismi on suurin uhka. He elävät ihmeellisessä kuplassa.
– Politiikot eivät ole tajunneet yhtään mitään, tilanne on aivan sama kuin Reinfeldtin aikana. He eivät tajua, että Ruotsin on kriisissä ja kansa alkaa osoittamaan mieltään.
https://pt-media.org/2018/07/06/afsn-kasselstrand-valtapuolueet-ovat-kuin-pikkulapsia/






 
Ruotsi saavuttanut hulluudessaan uuden asteen!
Mies nimeltä Moha-med Has-san Abu-kar tuomittiin YHDEKSI kuukaudeksi "nuorisoterveydenhuollon laitokseen", koska hän raiskasi lapsen.
09.07.2018 15:57, 7699 lukukertaa
Mies nimeltä Mohamed Hassan Abukar tuomittiin YHDEKSI kuukaudeksi ”nuorisoterveydenhuollon laitokseen”, koska hän raiskasi lapsen. Oikeudessa käsiteltiin myös 9 muuta miehen tekemää vakavaa rikosta. Ilmeisesti tyyppi on käyttänyt ”Olen muslimi, vapaudun vankilasta”-korttiaan. Mies tulee olemaan vielä uudestaan uutisissa, mutta sillä kertaa jutussa tullaan puhumaan ruumiista.


Lähteet:
https://www.facebook.com/PeterImanuelsen/
 

Yhteistyössä