Ällöttää nuo homot salkkareissa

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Pusipusi
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
P

Pusipusi

Vieras
Siis miks pitää koko ajan korostaa tuota seksiä noiden homojen kohdalla (Elias ja Lari) ei salkkareissa noin korosteta tavallisten heteroparien seksiä (paitsi nyt viime aikoina oli Kalle-Katariina seksikuvioit, mutta eipä ne ollutkaan normaali heteropariskunta.
 
[QUOTE="vieras";28535610]Katsotaanko me eri ohjelmaa? Esimerkiksi Cindy & Joonatan kutevat nykyään joka välissä.[/QUOTE]

No nyt kun sanoit niin ihan totta puhut. Ihme paneskelua koko ohjelma nykyään. Kaikki panee kaikkia sikin sokin. Seuraava panopariskunta varmaan Seppo ja Tale. Ismo ja Lasse vois myös olla aika villi yhdistelmä. Tai Helena ja Matleena?
 
EIhän he edes seksiä harrastaneet tän päivän jaksossa? Kunhan kalle vitsaili, että muistakaa sitten nukkuakin, vaikka menivät vaan nukkumaan, kun laria väsytti. Eikös ole ihan normaalia harrastaa seksiä rakastuneena? Seksi kuuluu parisuhteeseen, miksei siitä saisi ohimennen mainita? Eihän tuossa mitään seksikohtauksia pahemmin edes näytetä. Varsinkaan larin ja eliaksen. Musta söpö pari :)
 
No joo, mullakin alkaa mennä yli tuo Salkkareiden homopropaganda. Harkitsen kyllä sarjan katsomisen lopettamista. Tyhmäähän tota on edes katsella, on kyllä niin typerä tapa viettää aikaa. En edes halua ajatella kuinka monta tuntia olen elämäni aikana katsonut Salkkareita! :D
 
[QUOTE="Jaapajaa";28536866]No joo, mullakin alkaa mennä yli tuo Salkkareiden homopropaganda. Harkitsen kyllä sarjan katsomisen lopettamista. Tyhmäähän tota on edes katsella, on kyllä niin typerä tapa viettää aikaa. En edes halua ajatella kuinka monta tuntia olen elämäni aikana katsonut Salkkareita! :D[/QUOTE]

Mie oon tuota koko sarjaa seurannut ihan alusta asti. Nyt viime aikoina ei tosin oikein jaksa kiinnostaa niin paljoa, kuin silloin ennen. Ennen piti aina olla 19.30 telkkarin edessä, olipa missä tahansa, niin PAKKO, koska salkkarit! :D Nykyään unohtuu kyllä usein koko ohjelma, mutta eipä pahemmin oo haitannu. Ymmärrän kyllä ihmisiä jotka kyseistä sarjaa haukkuu, mutta en ymmärrä miksi pitää sen sarjan katsojia haukkua. Mulle Salkkareiden katsominen on tavallaan sellainen "pään nollaus" pitkän päivän jälkeen. Voi vaan heittäytyä sohvalle ja katsoa sitä, noh paskaa, paskaahan se on :D
 
Mun mielestä Elias ja Lari on sarjan söpöin pari. Ihanaa, että löysivät toisensa uudestaan. <3

Ne on myös kaikkein luonnollisimman ja yhteensopivimman oloisia. Mielestäni parhaiten onnistunut juonekäänne koko salkkareissa.
 
  • Tykkää
Reactions: marabou
Salkkarit mennyt ihan pilalle kun siellä ei oo nykyään muutakun homoja!!!Poistakaa ne!!!Nykyään näköjään muoti-ilmiö!Karia,Akia ja muita tilalle.HOMOT POIS!!!
 
No ainahan siinä pannaan, kauniiden ja rohkeiden jälkeen salkkarit on varmasti maailman sisäsiittoisin sarja!
Enemmänkin se homodraama ärsyttää ja naurattaa.
Tai en tiedä muista mutta itseä kyllä naurattaa kun isot miehet puhuu toisilleen kuin mies naiselleen.
Koko skenaario tuntuu niin absurdilta, että sen normalisointi on enemmänkin huvittavaa kuin närästävää, vähän kuin katsoisi lasta yrittämässä yhdistää kahta legopalikkaa samoista navoista.
 
Nämä kiintiöhomot joka ohjelmassa on vuosi kymmeniä kestänyttä harkittua homouden arkipäiväistämistä. Setalla ja muilla homopiireillä on tavoite tehdä homoista hyväksyttyjä kun niitä on joka paikassa ja lapset jo pienestä pitäen niihin totutetaan. Lisäksi nämä homot ovat aina fiksuja, komeita, miehekkäitä eikä sellaisia piipittäviä puuterihuiskuja niin kuin valtaosa oikeasti on.
 
[QUOTE="mie";30003217] Setalla ja muilla homopiireillä on tavoite tehdä homoista hyväksyttyjä kun niitä on joka paikassa ja lapset jo pienestä pitäen niihin totutetaan.[/QUOTE]

EIKÄ??!!!
 
"aivopesua
Nämä kiintiöhomot joka ohjelmassa on vuosi kymmeniä kestänyttä harkittua homouden arkipäiväistämistä. Setalla ja muilla homopiireillä on tavoite tehdä homoista hyväksyttyjä kun niitä on joka paikassa ja lapset jo pienestä pitäen niihin totutetaan. Lisäksi nämä homot ovat aina fiksuja, komeita, miehekkäitä eikä sellaisia piipittäviä puuterihuiskuja niin kuin valtaosa oikeasti on."

Olipa taas aikamoinen aivopieru. Mitäköhän aivopesua tässä voi nähdä? Onko erilaisuuden hyväksymisessä sinusta jotain väärää? Pitäisikö lapset opettaa vihaamaan myös tummaihoisia ja juutalaisia, ettei vai oltaisi aivopestyjä?

"Lisäksi nämä homot ovat aina fiksuja, komeita, miehekkäitä eikä sellaisia piipittäviä puuterihuiskuja niin kuin valtaosa oikeasti on."

Kaikki tuntemani homomiehet ovat fiksuja, komeita ja miehekkäitä, enkä tunne ainoatakaan kuvailemaasi stereotyyppistä neitihomoa, vaikka heitäkin varmasti silti on. Homomiehet pitävät kyllä tutkimusten mukaan parempaa huolta itsestään, kuin heteroäijät, mutta ovatko puhdas, hygieninen olemus, hyvä pukeutumistyyli ja lihaksikas vartalo sinusta jotenkin epämaskuliinisia ominaisuuksia? Tuskimpa. Ja totta kai homoyhteisöt haluavat ajaa homojen oikeuksia ja vähentää epätasa-arvoa, sehän on niiden ainoa tehtävä. Ei siinä ole kyse mistään lasten aivopesusta. Sen sijaan lapsen kasvattaminen kapeakatseiseksi homovihaajaksi on pahimman luokan aivopesua. Ei lapsella ole mitään motiivia vihata homoseksuaaleja, ellei huonoja, rasistisia toimintamalleja hänelle kotona opeteta. Ei homovastaisuus ole mikään synnynnäinen ominaisuus.

Vähän kannattaa miettiä, ennen kuin jotain suustaan päästää... No, ei mulla muuta.
 
  • Tykkää
Reactions: TiiBii
Nämä kiintiöhomot joka ohjelmassa on vuosi kymmeniä kestänyttä harkittua homouden arkipäiväistämistä. Setalla ja muilla homopiireillä on tavoite tehdä homoista hyväksyttyjä kun niitä on joka paikassa ja lapset jo pienestä pitäen niihin totutetaan. Lisäksi nämä homot ovat aina fiksuja, komeita, miehekkäitä eikä sellaisia piipittäviä puuterihuiskuja niin kuin valtaosa oikeasti on.
 
Joko nyt reilut 10 vuotta myöhemmin ihmiset olis päässyt yli homouden kauhistelemisesta ja ajattelisivat että ihminen on ihminen eikä muitten sänkypuuhat kuulu sulle? No ei, vieläkin kauhistellaan ja vieläkin nais- tai miespari kadulla käsikädessä kulkiessaan saa osakseen huutelua. Vieläkin on ihmisiä, joiden mielestä homous on sairaus.
 

Yhteistyössä