Ehkäisykapseli ja kovat menkkamaiset supistukset (ei vuotoa) apuja..

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Kivulias
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
K

Kivulias

Vieras
Mulla on ollut kapseli kädessä nyt vajaa 2 vuotta ja vuotoja silloin tällöin. Viikko sitten loppui 2 viikon vuoto (huoh).

No nyt mulla on ollut 4 päivää menkkakipuja ja ihan supistuksia aaltoina.
Ei auta 600 burana.

Kaveri sanoi että kysta voi oireilla noin.

Luin kapselin haittapuolia että voi liittyä mahakipuja, mutta ei tän vajaan kahden vuoden aikana ole tämmöistä ollut.

Voiko liittyä ovulointiin?
Kun laitoin kapselin niin painoni oli 84kg pituutta 158, nyt olen pudottanut 12kg. Jostain luin myös että ylipaino heikentäisi kapselin tehoa. Mutta ei kai mulle sitä olisi suositeltu jos näin on.
Eihän tässä nyt paksuna voi olla kun vuotoa tullut viikko sitten..
 
selitäppä miten voit ovuloida jos sulla on sen estävä ehkäisy?

voin sanoa että olo on paljon parempi ilman kapselia ja mitään muutakaan hormonaalista ehkäisyä. jee.
 
Mulla on kans ollut kohta 2v ehkäisykapselit. Ei ole ollut vuotoja ollenkaan mutta kerran kuussa tulee sellaisia alkuraskausmaisia kipuja. :0 Lääkärissä olen käynyt mutta mitään ei ole löytynyt.
 

Yhteistyössä