miks vitus tupakkaa aina paheksutaan

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja bits0
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
B

bits0

Vieras
mä oon 14 vuotias ja voin rehellisesti sanoa polttavani. aina kaikki saatanan opettajat ja vanhemmat skitsoo siitä että ei saa polttaa ei saa polttaa. eikö se oo vittu jokaisen oma asia polttaakone vai ei?? mun mielestä tupakasta pitäis poistaa ikäraja, ei se oo ees haitallista vaikka kaikki nii väittää. mäki oon polttanu jo puol vuotta eikä mulle oo tullu mitää sairauksia tai muuta paskaa. eikä tupakka oo ees ikinä tappanu ketää. koskaa ei oo uutisis tai lehdes lukenu et "taas tupakkaan kuoli kolme ihmistä". vittu ihmiset on idiootteja
 
Polta pois vain, kunhan a) hommaat rahat siihen itse ja b) et tuppaudu tupakoimattoman kaverin nenän alle savuamaan sekä c) pistät tumpit roskiin ja vielä d) et hankkiudu raskaaksi, jos poltat.
 
Vakavasti sanoen, eihän kukaan viisas mokomaan huumeeseen edes koske. Ja jos joku on teininä jäänyt koukkuun, niin jos on yhtään älliä, pyrkii siitä kaikin keinoin eroon. Tupakoiva ihminen vain on NIIN hölmö!
 
  • Tykkää
Reactions: jessix
:D juu. En tiennyt 14 vuotiaiden liikkuvan täällä.

Kyllä huomaat sitten vanhempana seuraukset. Näytän selvästi vanhemmalta kuin muut samanikäiset jotka eivät polta. Muutaman vuoden voi polttaa rauhassa, mutta enemmän jos polttaa niin eroon ei meinaa päästä millään. Itse lopetin, koska en halua ihoni vanhentuvan ja ärsytti kun on niin riippuvainen ja hermostunut jos joutuu tilanteeseen kun ei voi polttaa.
 
Jos oot puolivuotta sauhutellu tuskin vielä huomaatkaan mitään. Olihan se mustakin sillo sun ikäisenä hienoo alkaa polttamaan, nykyään joka päivä kadun että miksi piti olla niin tyhmä. Löytyykö sun sanavarastosta muuta kun tota vittu paskaa? ;)
 
[QUOTE="mies";27120477]Kaverit on kertoneet että ovat nähneet sellaisen elokuvan jossa pimpsloorassa poltettiin tupakkaa ja sillä tehtiin jopa savurinkuloita. :O[/QUOTE]

Joo, muistan lukeneeni sellaisesta pornolehdestä nöösipoikana. Toinen taiteilijatar avasi kaljapullon pimpslihaksillaan, kumosi oluen pimpsukkaansa, otti muutaman tanssiaskeleen ja lorotti oluet sitten paljuun. Aikamoista.
 

Yhteistyössä