Tiimarivihot esiin

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja BootyPeppi
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Mä en saa helposti jäämään päähäni mitään tällaisia asioita mut jotain kuitenkin

Mumeliisa on menettänyt lapsensa ja lapsenlapsensa
Röppö on myös menettänyt lapsensa
Sangria näyttää minun mielestä Satu Ruotsalaiselta
Tytsi sambaa ja puhuu mielellään lapsista
Akaatti ( sekoitankohan nyt)haaveilee lapsesta ja laskeskelee kuinka paljon se toisi tuloja lisää ja kuin ison asunnon saisi.
Chef kirppistelee paljon ja ompelee tyttärilleen kauniita vaatteita

Jos mä muistaisin nimet niin voisin jopa muistaa enemmänkin jotain,mutta kun muisti on ku kanalla.
Pikkukaupunkilainen oli ainkain ennen hurjastelija,mut ilmeiseti kiireet on nyt hiemna vähentynyt
 
Mummeliisa allekirjoittaa kaikki viestintä tällä hymiöllä: :) ja on suurperheen äiti. Jakaa mielellään yksityisasiansa sekä blogissaan että täällä palstalla. Kulkee mielellään alasti. Miehellä on herkkä iho ja lakanat pitää vaihtaa useasti.
 
Tiiru on helsinkiläinen (teini)äiti, jolla on yksi lapsi ja suomenruotsalainen mies. Kävi juuri ultrassa. Aikoo lähteä opiskelemaan logopediaa, kunhan pääsee universityyn sisälle.
 
Rollolainen asuu Rovaniemellä ja hänen miehensä on bussikuski. Rollolainen itse opiskelee liiketaloutta amiksessa aikuiskoulutustuella, jota hän saa 2 vuotta opintoihinsa. Rolloa kiinnosti ainakin yhdessä vaiheessa kertoa koko palstalle, mitä hän oli ostanut kaupassa. On kuulemma köyhä.
 
[QUOTE="vieras";26968907]Björn on koulunkäyntiavustajaja miehensä on lentoemäntä.[/QUOTE]

Tiedän, että tuo oli läppä, mutta korjataan nyt silti: Björn on opettaja ja hänen miehensä on lentäjä.
 
  • Tykkää
Reactions: Björn
[QUOTE="vieras";26968930]Tiedän, että tuo oli läppä, mutta korjataan nyt silti: Björn on opettaja ja hänen miehensä on lentäjä.[/QUOTE]

Björnin unelmissa noin, totuus on sitten toinen. No okei, ei mies ole lentoemäntä, vaan stuertti, tarjoilija mikä tarjoilija.
 
Hmm, pitäisiköhän kokeilla.

Pikkukaupunkilainen ajoi ylinopeutta ja sai korttinsa hyllylle pariksi viikoksi. Lopetti yrittäjänä perheyrityksessä toimimisen, pohti alkavansa kouluttajaksi tai opiskelemaan sosiaalialaa. Keskustan jäsenkirja, ehkä menossa puolue vaihtoon.

vrs kirjoittaa provosoivaa blogia, on varsin vapaamielinen seksuaalisesti. Harrastivat kolmen kimppaa m+2n, koska mies ei halua toista miestä mukaan, mutta toinen nainen passaa.

TurboJurpo lukee hyviä kirjoja.

Tytsi sambaa, on neitsyt, opiskelee kasvatustiedettä ja on kokenut ensisuudelmansa ninaTT:n kanssa.

UniQuePoPpy tuli uskoon ja raskaaksi.

Aries on yh, asuu pohjoisessa ja on harrastanut jääkiekkoa.

Akaatti ja Tuulipuku ovat kaksosia, riitelevät palstan välityksellä. Akaatti asuu pienessä ja epämukavassa asunnossa, jota sukulaiset haukkuvat estoitta. Molemmat osaavat nimetä kaikki maailman valtiot ja niiden pääkaupungit. Akaatti ihailee Michael Jacksonia ja ottaa kierroksia MJ:hin kohdistuvista pedofiilivitseistä.

Bootysta on käyty niin paljon läpi, etten niitä nyt toista. Päällimmäisenä mielessä ovat kengät, Haifa ja samba.

Olisihan noita muitakin tuolla kansion kätköissä, mutta jatkan vaikka myöhemmin. :)
 
  • Tykkää
Reactions: ansarikukka
Björn: Helsinkiläinen tradenomi, kauppatieteiden ylioppilas, meni nyt opettamaan amikseen. Mies ruotsalainen lentäjä. Björn ei pidä anopistaan. Kaksi lasta.

Tytsi89: kasvatustieteiden opiskelija, arvoiltaan jossain määrin vanhoillinen, ei arvosta irtosuhteita, odottaa sitä oikeaa. On kerran ihastunut naiseen. Harrastaa sambaa. Arvostaa perhettään, johon hyvät välit.

Astrolabe: jatko-opiskelija tai tutkija? Tai ehkä täysin työelämässä, en muista. Älykkyysosamäärä korkea, diagnoosina jotain adhd:ta, kokee, etteivät ihmiset aina ymmärrä häntä. Pari lasta.

Chef: laihdutti paljon, tykkää kirppistellä ja väkerellä käsillä. On opetellut parin vuoden aikana laittamaan ruokaa. Pari lasta.

Majuri: keravalainen keski-ikäinen kaljankittaaja, joka hengailee palstalla lähinnä vittuillakseen muille. Yksi teini-ikäinen poika. Luulee olevansa kaikkia naisia parempi.

Fortunate: helsinkiläinen yksinhuoltaja, teiniäiti, joka ei halua muuttaa pois pääkaupungista.

Kerpele: muutti maalle, pari lasta ja mies ja jotain eläimiä. Suku vainoaa.
 
  • Tykkää
Reactions: astrolabe
[QUOTE="vieras";26968972]Björnin unelmissa noin, totuus on sitten toinen. No okei, ei mies ole lentoemäntä, vaan stuertti, tarjoilija mikä tarjoilija.[/QUOTE]

Miksi puhut toisista paskaa? Kyllä se vaan lentäjä taitaa olla.
 
Isämies: rakensi talon ja keskustelee paljon aiheesta täällä. Paheksuu, jos joku väittää rakennuttavansa talon halvemmalla kuin hän itse. Tienaa paljon.

Pikkukaupunkilainen: asuu maalla, kunnanvaltuutettu, rakastaa autoilua, toilailee autonsa kanssa ja on ollut vaimonsa kanssa yhdessä jotain yli 15 vuotta, odottavat iltatähteä
 
[QUOTE="vieras";26969001]Miksi puhut toisista paskaa? Kyllä se vaan lentäjä taitaa olla.[/QUOTE]

Svante, är de du? Stuertti on hei ihan hyvä ammatti, mitä sitä häpeämään.
 
Mä olen aika uus palstalainen, mutta taustalla seuraillut pidempään ja tullut samaan tulokseen. Miten voi muuten muistaa niin yksityiskohtaisia asioita joistain nimimerkeistä, jollei niitä sinne tiimarinvihkoon kirjoittele?:O:kieh:
Joillain palstalaisilla ei ole nähtävästi omaa elämää lainkaan.:xmas:

Jotain pientä jää mieleen kun täällä aikansa palstailee.
 
Bootypeppi kävi vasta Riikassa (vai oliko Vilna, en muista kumpi :D) tyttärensä kanssa, tykkää ostella kenkiä ja hänellä on tosi pieni jalka.

MolliMelooni asuu maalla, hänellä on yksi kouluikäinen tytär.
Hän tai Lilith Le Morth (tai molemmat) harrastaneet joskus bdsm:ää ja parinvaihtoa.
Lilith Le Morth laittoi palstalle kuvan, missä pyllistelee pikkarit jalassa.

Björn kyttää ihmisiä Prismassa ja toimii opettajan sijaisena ammattikoululla.
Hänellä on kaksi lasta, tytär Ida ja olikohan poika Emil tai Anton, en muista.
Anoppila Norrköpingissä(?) ja anoppi surkea.
Ammatiltaan tradenomi, opiskelee käsittääkseni tälläkin hetkellä jotain.

Idunnor rakastaa kasvojaan ja sääriään, hänellä on kaksi tytärtä joista toinen on niin hoikka, ettei meinaa löytyä sopivia vaatteita.
 
Viimeksi muokattu:

Yhteistyössä