2 viikkoa koulujen alkamiseen, joko lapsesi jo odottavat kouluun menoa....

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja ov
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
O

ov

Vieras
innolla vai vähemmän innolla? Oletko jo ostanut koulukamppeita (vaatteita, kenkiä, reppuja, kyniä, kumeja, penaaleja, vihkoja, kansioita jne...)? Entä oletko jo laittanut lasten unirytmiä uuteen kuosiin eli nukkumaan aikaisemmin ja valvomiset jäävät vähemmälle?
Alkaako jo sinusta tuntua siltä, että kesä on hiljalleen kääntymässä loppusuoralle?
 
Miten niin kaksi?? Kolme viikkoa vielä täällä lomaa. ja innolla jo pojat odottaa. Pääsevät nyt samaan luokkaan kun ovat yhdysluokassa. En ole sen kummemmin uutta ostanut. Ihan keväisillä mennään Reppukin on sama jo 3.vuotta kun on ehyt ja muutenkin ok. :)
 
meillä ainakin kaksoset odottavat eppuluokan alkua jo tosi kovasti. tänään käytiin ostamassa koulureput :O penaalit, kynät, kumit ja vihot odottelee vielä kaupassa...
 
[QUOTE="vieras";24282201]meillä ainakin kaksoset odottavat eppuluokan alkua jo tosi kovasti. tänään käytiin ostamassa koulureput :O penaalit, kynät, kumit ja vihot odottelee vielä kaupassa...[/QUOTE]

Mikä ihmeen eppuluokka? Erityisluokka vai mikä? En ole nimittäin ennen kuullut. :)
 
Reppuostoksilla käytiin tänään. Esikoisen viimevuotinen reppu kului pohjasta lähes puhki, joten pakko ostaa tokaluokallekin uusi. Tällä kertaa laadukkaampi. Ja eskariin menevällekin ostettiin uusi reppu, sellainen että menee ekaluokallakin.

Pari viikkoa on täälläkin koulujen ja eskarin alkuun ja kyllä nuo jo kovasti odottavat. Unirytmin rukkaaminen käy melko nopeasti, nyt ovat saaneet valvoa max. puoli kymmeneen. Talvella menevät kahdeksalta nukkumaan.
 
Kovasti odottaa jo koulun alkua, innolla on menossa :) Tavaroita ei olla vielä ostettu, muutaku muutamat kouluvaatteet ja kengät alesta. Tytöllä on jo tarkalleen tiedossa minkä värisen repun tahtoo, ens viikolla käydään kattelemassa. :)
 

Yhteistyössä