YAZ-pillerit ja kuukautisten poisjäänti

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "joku vaan"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
J

"joku vaan"

Vieras
Onko kellään jäänyt YAZ-pillerien kanssa kuukautiset pois 3kk? Siis teidän että on normia, että yhdet jää välistä, mut nyt tosiaan jo kolmas kierto. Kuukausi sitten tein raskaustestin, ja oli nega. En siis ole raskaana.
Kellään samanlaista?
 
Kaksi kuukautta oon nyt Yazeja käyttänyt, tänään alkaa kolmas pakkaus - kahteen kuukauteen ei oo myöskään kuukautisia ollut. Testin tein ensimmäisen kuukauden jälkeen ja nega oli.
 
tosin minulle lääkäri sanoi että renkaasta voi siirtyä pillereihin siten että tavallaan siirtää kuukautisia. eli heti kun ottaa renkaan pois ottaa ekan pillerin. nyt on eka kk pillereitä syöty ja 2 valkoista enää ottamatta eikä kuukautisia kuulu eikä näy. testinkin olen tehnyt ja en ole raskaana. olisi kiva tietää että johtuuko se tuosta pilleri merkistä vai jostain muusta. sukupuolitauditkin on testattu.
 

Yhteistyössä