Voinko olla raskaan? Yhdyntä kp 12. Mut milloin ovulaatio on näillä oikerilla...?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
H

Vieras
nippailut heti kp 12 ja lämpöä mitannut useana päivänä, ainakin kp 14 asti ja edeleen lämmöt kohonna 37,3 kp 18. Limaa tulee edelleen. Eli milloinhan ovis on näillä oirella ollut?
Tavallinen kierto 25-28 päivää.
 
Oon varmaan jotenkin daiju, mutta en ymmärrä näistä kp, ovis, lima - jutuista juurikaan mitään.

Kuitenkin olen nainen, mulla on kuukautiset ja olen ollut raskaana. Tiedän että raskaaksi voi tulla kun harjoittaa sukupuoliyhteyttä. Ja jos kuumemittari näyttää 37,3 ajattelen että jaahas jotain flunssaa pukkaa.
 
  • Tykkää
Reactions: ksenya
Tuolla kierrolla ovulaatio on kp11-14, mm. (jonkin lehden) lääkäri-vastaa-palstalta bongasin gynekologin kommentin, että vaihtelevassa kierrossa väli kuukautisista ovulaatioon vaihtelee, ovulaatiosta seuraaviin kuukautisiin taas on vakio 14 päivää. Nuo nipistelyt yms viittaavat siihen, että ovis on ollut kp 11 tai kp 12..
 

Yhteistyössä