voi hitto, mua alkaa pelottamaan ja panikoituttamaan, raskaus asiaa.

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "xxx"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
X

"xxx"

Vieras
raskaus vielä ihan alussa. Eka neuvolakin vasta viikon päästä. Saas nähdä mitä siellä sanovat tilanteesta.

Mutta pitääkin mennä lukemaan nettiä, ei siitä mitään hyvää seuraa. Kyllä minä tiedän että tämä on hankala tilanne ja raskausajasta tulee vaikea.
Mutta silti tämä lapsi halutaan.

Pitäisi vain luottaa siihen että kaikki menee hyvin ja että kyllä ne pitää meistä äippäpolilla huolen. Pitää pyytää neuvolasta samantien lähetettä äippäpolille. Vaikkei ne näin alussa voikkaan mitään tehdä. Mutta saisin jutella ja ehkä saisi vähän tietoa siitä että miten tässä tullaan toimimaan.
Mielenrauha olisi aika hienojuttu.
 
ollaanpas sitä täällä kiltillä päällä.

Edellisten raskaudet pahat ongelmat vaikuttavat tähänkin raskauteen. Tarkemmin en ala tänne syitä laittamaan koska sen verra harvinaisesta tilanteesta kyse että tutut varmasti tunnistaisi ja vielä tämä raskaus pidetään salassa.

Maira, kiitos onnitteluista. Vauvasta ollaan todella onnellisia. Mutta raskausaika pelottaa.
 
sit jos haluat purkaa tuntoja, mtta et oikeesti kertoa mitään, niin kirjoita viestin loppuun: "en halua kertoa tilanteesta enempää, kunhan purkauduin"..

Silloin ei kukaan kysele lisää ja saat ehkä muutaman onnittelun :D

Onnea, toivottavasti kaikki sujuu hyvin :flower:
 

Similar threads

Yhteistyössä