V
vieras
Vieras
Mitenkä mun pitää toimia, kun täytyy antaa kaksi virtsanäytettä. (alkuraskauden näytteet) eli on PLV ja sitten klamydia. PLV:tä varten sain purkit kotiin, semmoset ihan ihme putkilot,samannäköiset joihin verinäyte otetaan. Eli pitikö tuota varten olla 4h pissaamatta? Entäs sitten kauanko se säilyy, kun th sanoi ettei tarvitse laittaa jääkaappiin?? Johtuuko se noista putkiloista? Miten pian ne on sit toimitettava labraan? Ja miten pitkään sihen klamydia näytteeseen on oltava pissaamatta sitte? Toimittaisin ne molemmat samalla kertaa kun labra on aika kaukana, mutta jos ensin pissin kotona purkkiin ja heti lähden labraan pissimään niin eihän siitä mitään tule.
Eli siis miten mun pitä tehdä, kauanko se pissinäyte säilyy niissä putkiloissa ja tosiaan eikäö niitä tarvitse pistää jääkaappiin?
Eli siis miten mun pitä tehdä, kauanko se pissinäyte säilyy niissä putkiloissa ja tosiaan eikäö niitä tarvitse pistää jääkaappiin?