Vieläkö Nurmeksessa on Anjuskan grilli?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Ohiajaja
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
O

Ohiajaja

Vieras
Mennään viikonloppuna autolla Nurmeksen ohi ja yksi tuttu sanoi, että siellä on joskus ollut sellainen loistava Anjuskan grilli, vieläkö mahtaa olla ja kannattaisikohan siellä poiketa matkaevästä haukkaamassa? Kukaan sieltä kuulolla?
 
Vielähän se on olemassa, siirtynyt vain Pitkältämäeltä Keskustaan, kun mäen grilli paloi..
Kyllähän niitä ruokia syö, mutta en nyt tiiä onko se niin kovin loistava :D
 
Jos ihan suosiolla ajatte siitä ohi vaan...Jos tahtoo oikeaa kunnon ruokaa syödä niin ajelee lounasaikaan entiselle rautatieasemalle ja syö kotiruokalounaan Kanelissa. Jää positiivistakin sanomista tämän paikkakunnan ruuista. :)
 
[QUOTE="vieras";29072937]Tais olla tuo ap heinäkuussa siellä ohiajelemassa... että on tainnu mennä jo.[/QUOTE]

Palstalaisilla tuo lähteminen on vaan niin helvetin vaikeaa, varmaan vieläkin pakkailee :D
 
Ai se Anja on nätti? Harvinaisen ärsyttävän näköinen ämmä. Ei kai se pulju sitä paitsi enää ole edes toiminnassa. Sehän paloi. Ja se akka on ollut kirpputorin kassalla.
 
Anjuskan vanha grilli paloi joo mutta nytten uusi siinä torinkupeessa pystyssä jos et ole sattunut näkemään ja toki Anjuskan tapaa myös löytökulmassa kassantakaa jos välttämättä haluaa tavata nurmeksen seksikkäimmän naisen kaikkihan sen amisviiksiä rakastaa :D
 

Yhteistyössä