Verenpaine alhaalla

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja mutzi81
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

mutzi81

Aktiivinen jäsen
03.07.2006
6 059
0
36
Aiheuttaako se väsymystä? Mua väsyttää ihan kamalasti koko ajan! Ei tartte ku sohvalle heittää niin oon unessa! Verenpaine oli äsken 105/55. Mulle se on alhainen. Oon nyt rv:lla 19.
 
Mulla oli raskausaikana alhainen verenpaine eikä mulle tullu siitä väsymystä,en tiedä mistä johtui alhainen verenpaine,pari kertaa lähettivät sairaalaan,mutta ei kyllä kerrottu ikinä mitä haittaa siitä on.
 
Alkuperäinen kirjoittaja minä:
Mulla oli raskausaikana alhainen verenpaine eikä mulle tullu siitä väsymystä,en tiedä mistä johtui alhainen verenpaine,pari kertaa lähettivät sairaalaan,mutta ei kyllä kerrottu ikinä mitä haittaa siitä on.

Kuinka alhaalla se sulla oli? Ja olitko ihan osastolla?
 
Samaa olen miettinyt itsekkin..ainainen väsymys. Itselläni aina ollut alhainen ja nyt raskaana ollessa se vaan laskee. Huimausta tosin ei ole ihmeemmin ollut,mutta eipä tälle kuulemma oikein mitään voi..lakua mäkin vetelen niin välillä helppaa..
 
mulla paineet 110/50 eikä olossa ole valittamista. Ei sen enempää väsytä, kuin huiomaakkaan. Meneillään rv 23, joten ainakaan kaikilla paineiden mataluus ei väsytä.
 
Olen ollut jo pitkään kuin "nukkuneen rukous" yöt nukun kohtuullisen hyvin . mutta tuntuu että ei mikään riitä.Päivisin pakko nukkua tai ainakin makoilla joka välissä, mitään ei halua tehdä,,pitäis kylläkin! nyt mittasin sen jota olenkin epäillyt jo, Ikäni on 75 v. ja paineet 105/60. Huimausta en koe vaan minulle kuulumattoman VÄSYN tunteen
 

Yhteistyössä