vauvan vihreä kakka?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja miu*
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
M

miu*

Vieras
onko siitä haittaa, jos vauvan kakka on jatkuvasti vihreää ja löysää? mitään muita vatsavaivoja ei ole, ei vaikuta kipeältä mitenkään.

vauva on nyt 5,5kk ja soseita ollaan syöty kuukausi. maanantaina maistettiin ekaa kertaa parsakaalia ja luulin kakkavaivan johtuvan siitä, mutta voiko se nyt vieläkin, 5 päivää tuon jälkeen vaikuttaa?! kaurapuuron nyt jätin kokeeksi pois, mutta en toisaalta usko siitäkään johtuvan kun sitä on syöty 2 viikkoa ja oireet alkoivat vasta tällä viikolla.
 
siis että kakka on siksi vihreää kun on ilmaa mahassa? kyllä tuo vaan piereskellä osaa :D Ja kai se maha olisi kipeä jos näin olisi?
ja imetän juu, mutta tää kakkavaiva on ollut vasta viikon verran. ja maitoa ei tule mitenkään runsaasti, juuri pojan tarpeisiin.
 

Yhteistyössä