Herranjestas! RAUHOITU! iha älytöntä; pelkään tota pelkään sitä ja tätä ja tuota, ota n rauhottavia että kestän elämän normaalit tunteet. Mitäs jos vaikka käsittelisit sun tunteesi ,kukaan ei kuole tunteisiin/ajatuksiin ei kukaan. Eikä ne edes voi vahingoittaa ketään, ne on vaan ajtuksia ja tunteita. En yhtään ihmette jos miehellä on pinna kireellä jos oot tollanen koko ajan tai vähän väliä. Tosi rasittavan kuuloista.
Miksi sä pelkäät elämää? kun sä voisit elää sitä elämää. Joo mäkin voin jäädä auton alle huomenna,tai lunta voi tippua niskaan katolta,tai bussi voi ajaa ulos tieltä,tai tai tai. Mutta jos tosiaan olisi viiemiset hetket käsillä niin en mä hitto soikoon haluis murehtia niitä hetkiä, eikä elämässä muutnekaan oo mitään järkee jos vaan jossittelee ja murehtii ja pelkää ja panikoi.
Lopeta se! sä rakastat sun miestäsi ainakin jollakin tavalla et sä muuten näitä vääntäs täällä. Eikä sun ongelmat katoa odottamalla. Nyt vaan halaamaan miestä ja hieromaan sovintoa! ja sit alat miettii että mistä tää sun henk.koht kriisi johtuu, ei ainakaan miehestä