välikausivaatetus

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja MISSION
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
M

MISSION

Vieras
mitä teidän lapsilla on...? mietin omalle pikkulikalle kaksiosaista, haallaria, lenkkareita, välikausirukkasia ym. hanskoja ja hattuja. laittakaas linkkejä ja kuvia sekä osoitteita netissä tai kauppoja mistä löytyy jotain kivaa pienelle... koko välikausivaatetus uusiutuu, seppälän ja lassien vanhat puvut alka olla jo pieniä... ihanat waklway lenkkarit jäi pieniksi. NYYH! ja mieluiten vikingin lenkkareita mutta muutkin käy.
 
Meillä on Lassietec vk-haalari ja 2-osainen Lassietecin puku kaapissa nyt 2v tytölle. Ensimmäinen on saatu käytettynä ja toinen ostettu -70% alesta Prismasta. Vikingin välikausigoret jalkaan.
 
Meillä tyttö 3-v saa käyttöönsä ihanan 70-luvun Reiman takin ja siihen Lindexin perus ulkohousut, lisäksi itse tehtyjä "laatikko" pipoja. Lisäksi ostan varmaan toisen puvun lähinnä pk käyttöön, vihreä väri houkuttais kovasti. Hanskoja, huiveja yms. sitten tarpeen mukaan. Kenkinä on parit lenkkarit ja yhet nakhakengät. Ihanaa kun tulee kevät:)
 
aivan ihanaa todella tämä kevät! aion täksi kevääksi ostaa kuoseja ja pikkupinkkiä, iloisia värejä, hyviä lenkkareita ja railakkita rukkasia! sitten reiman ja jonathanin sydvestejä! vaan kun lumi sulaa pääsen paremmin shoppaamaan... ja vain tuntuu että on ihanaa pukea lapsi keltaiseen, vihreään ja pinkkiin... ja sitten syksyksi tulee tämä prisman raitapuku todellakin! HYVÄÄ KEVÄTÄ VAAN KAIKILLE!
 

Yhteistyössä