vaikuttaako stressi menkkoihin?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja sanna
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
S

sanna

Vieras
mites teillä? ootteko huomannu, et ois myöhästyneet jonku stressin takia.. mä tässä ihmettelen, ku ei ala kuulumaan taaskaan. viime kuussa nimittäin oli jo vähän myöhässä ja kerkesin kaks testiäkin tehdä.. mut negaa sillo näytti. ja en usko et nytkään vois testi näyttää positiivista.
ollu vaan tää vuosi vähä stressaavaa..
 
Mulla jäi aikanaan yo-kirjoitusten aikaan kahdeksi kuuksi menkat lomalle. Henkisesti en stressiä tuntenut, mutta kroppani on aina ollut kova oireilemaan vastaavissa tilanteissa muutenkin (päänsärkyä, mahakipua yms).
 
Alkuperäinen kirjoittaja vieras:
voihan se vaikuttaa, onko sulla pitkäänkin menkt myöhässä?

nyt periaatteessa ei vielä ole myöhässä, mut pitäis olla "merkinanto-päivä".. elikkä mulla ruukaa tiputella pari päivää ennen menkkoja. mut nyt ei kuulu..tänään siis 31 kiertopäivä ja viime kuussa oli 33. yleensä ollu jotain 28..
 

Similar threads

S
Viestiä
1
Luettu
216
H

Yhteistyössä