Vahnemmilleni ei ikinä kelvannut yksikään eksistäni joten...

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "sessi"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
S

"sessi"

Vieras
seuraavan kerran kun seurustelen en aio esitellä miestä vanhemmilleni kuin vasta kihloihin mentäessä. Onnistuiskohan se? Ottaa hieman hermoon kun jokaisessa on jotakin vikaa ollut niiden mielestä. Jotenkin hullua, että heillä on varaa sanoa yhtään mitään kun äiti on alkoholisti ja isä (entinen) naisten hakkaaja.

Huoh.

Onko muilla ollut samanlaista tilannetta?
 
[QUOTE="Memmi";24216961]Jo on aikakin, että alat elämään omaa elämääsi, etkä pyri miellyttämään vanhempiasi! Good for you!![/QUOTE]

Ei ole kyse miellyttämisestä vaan siitä, että on aika hankala elää normaalia elämää kun esim. juhlapyhinä ei exät ole saaneet tulla edes meillä käymässä.

Ja kyllä haluan jouluna nähdä pieniä sisaruksiani, joten itse olin mm. viime jouluna aaton vanhemmillani. Sain myös kuulla exäni kaikista "vioista" silloinkin.
 

Similar threads

O
Viestiä
6
Luettu
1K
A

Yhteistyössä