Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuperäinen kirjoittaja 03.07.2006 klo 19:57 korven mami kirjoitti:Meillä esikko oli reilu 2v kun tulin uudestaa raskaaksi mulla oli alussa kohdun kasvu kivut kovempia mutta muuten raskaus meni hyvin ja haava kesti hyvin,toinenkin lapsi syntyi leikkauksella ja yhteen lapseen ollaan saatu lääkäriltä vielä lupa,sano lekuri et yhden raskauden ja leikkauksen kohtu viel kestää.
[/quote
Meillä oli kakkonen n 2v kun aloin odottamaan kolmatta.Ja tämä kolmaskin leikattiin.(kakkonen myös leikattu, esikko syntynyt alakautta)
Minulle jäi se käsitys viime leikkauksesta, että kolme leikkausta kestaa yleensä hyvin..että sen jälkeen aina leikkaus kerrallaan katsotaan, missä kunnossa kohtu jne.
Alkuperäinen kirjoittaja 04.07.2006 klo 21:14 mammeli kirjoitti:Minä kans tulin uudestaan raskaaksi esikoisen ollessa 7kk, eipä ole ainakaan viekä ollut pahempia kipuja leikkaus alueella, onhan se toki tunnustellesa edelleen vähän arka.