Kyllä vain voi olla mahdollista.
Oma kokemus samanlaisesta asiasta..
Tapasin miehen. Kertoi olevansa eronnut kahden lapsen isä. Asui Helsingissä kimppakämpässä työkavereiden kanssa. Kävi muutamana viikonloppuna Kotkassa tapaamassa lapsiaan, kuulemma exän luona mutta exä aina poistui paikalta siksi aikaa.
Tapailtiin meillä kun minun lapset olivat menneet nukkumaan ja aamulla hän lähti töihin ennenkuin lapset heräsivät. Kämpilleen hän ei vienyt koskaan, mutta enpä sillälailla pyytänytkään. Ei kiinnostanut duunareiden kimppakämpät.
Nelisen kuukautta tapailtiin. Puhuttiin tulevaisuudesta. Hän tapasi lapseni ja äitini ja monia ystäviäni. Käytiin ulkoilmakonserteissa ja kerran jopa hänen lastensa kanssa korkeasaaressakin.
Jotkut jutut ei ihan menneet nappiin joten minulla heräsi epäilys. Otin väestörekisterin osoitepalvelusta selvää osoitteen joka oli kas kummaa Kotkassa. Selvitin sen osoitteen muut asujat eli tän ns. exän. Soitin numerotiedusteluun ja sain numeron. Sitten pieni suomengallup soitto että mihin siviilisäätyyn tämä nainen kuuluu?

ja muutama muu kysymys ja kiitos hei!
Vastasi olevansa onnellisesti avoliitossa ja kahden alle kouluikäisen lapsen äiti sekä ikä vielä täsmäsi tähän ns. exään.
Sen jälkeen soitto minulta tälle miehelle ja tein selväksi että tiedän kaiken. Koitti selitellä, mutta siinäpä ei selittelyt auttaneet enää.
Seuraavana kesänä bongasin samaisen miehen minua nuoremman naisen kanssa eräältä ulkouima altaalta. Eli homma taisi edelleen jatkua.
En koskaan pystynyt soittamaan tälle ns. exälle, vaikka ehkä olisi pitänytkin? Minulla oli todella paha mieli hänen puolestaan, vaikka eihän syy ollut minun vaan hänen miehensä. En minä voinut alkuun tietää että mies oli perheellinen varattu.