E etelä-suomalainen Vieras 17.11.2013 #1 Voinko lähteä metsään lenkille? Mitä jos Eino-myrsky iskee ja kaataa puita?
V vierass Vieras 17.11.2013 #3 Voinko mennä nukkumaan kun omaan sänkyynsä on moni kuollut? Ei täällä nyt ihan järjetön myrsky ole.
V viaras Vieras 17.11.2013 #4 Riippuu siitä kuinka kovaa teilläpäin tuulee.. täällä tuulee silleen, että puut huojuu hiukka normaalia enemmän. Pari viikkoa sitte oli samanlainen puhuri. Ei tänne rannikolle varsinaisesti mikään erikoisen kova myrsky kun täällä tuulee aina.
Riippuu siitä kuinka kovaa teilläpäin tuulee.. täällä tuulee silleen, että puut huojuu hiukka normaalia enemmän. Pari viikkoa sitte oli samanlainen puhuri. Ei tänne rannikolle varsinaisesti mikään erikoisen kova myrsky kun täällä tuulee aina.