Tutkijat hänmentyivät sanattomiksi, Veronica- lehmä tarttui vasaraan ja rakensi Itselleen naveitan- "emme tiedä, mitä MUUTA ne ovat tehneet!"

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vierailija
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
V

vierailija

Vieras

Ainakaan 10 000 vuoteen ei ole lehmien enää nähty tarttuneen työkaluihin, kertovat tutkijat, lehmät niin tottuneet että ihmiset tekevät niille asunnot ja antavat ruokaa ja maksuksi riittää pieni maitotilkka.
Nyt Veronica- niminen naislehmä tarttui vasaraan ja sahaan Sveitsissä ja rakensi itselleen pienen navetan. Asiaa alettiin tutkia ja havaittiin että melko varmasti suuret muinaiset monumentit kuten Stonehenge ja Egyptin pyramidit lehmien rakentamia!

Stonehengewtä on voitu erottaa isoja kaukalorakenteita ja pyramidit luultavasti olleet jonkinlaisia maitotetroja joihin ylimääräistä maitoa on valutettu varastoon!

Tutkimusten mukaan lehmät pitäneet ennen ihmisiä palvelijoinaan ja esim Stonehengen jättikaukaloihin on todisteiden valossa ihmisorjat kuljettaneet lehmille heiniä!

Sitten lehmät opettaneet ihmisille maanviljelyn omilla suosikkikasveillaan ja näin ihmiset saaneet lopulta vapauden kunhan ovat ylläpitäjät lehmiä ja varsinainen orjuus jäänyt pois lehmien sivistyessä jo tuhansia vuosia sitten.

Onko nyt sitten alkamassa lehmien irtautuminen ihmisistä ja aikovat ehkä muuttaa muualle, luultavasti salassa rakennettu myös raketteja, mistäs sitten maidot saadaan kahviin ja jäätelöön jos päättävät lähteä, onko tätä osattu miettiä ollenkaan?
 

Yhteistyössä