Turunseutulaisille lelualevinkki! (Pet shoppeja, Leoja, Moxeja)

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja chef
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

chef

Aktiivinen jäsen
16.02.2005
47 399
16
38
Heitä villi arvaus, paljonko maksoin tästä setistä, jonka ostin tänään Kodin 1 Anttilasta?



Mulla oli käytössä postin muutama päivä istten kotiin kantama alennuskupunki, jolla sai yli 50 euron ostoksesta 10€ alennuksen. Käytin hyväksi myös alelelulöytöjä, jolloin tälle setille jäi hintaa alle 44€.

Pari päivää sitten kävin ostamassa Anttilasta Moxeja...puoleen hintaan. Niitä oli siellä tänäänkin, eli niitä on vielä jälellä.

Jos siis pukinkontti kaipaa vielä täydennystä, niin sinne kannattaa suunnata. Edullisia leluja oli sekä siellä leluosaston "poistopöydässä", että erillisessä "alehuoneessa" kassojen vieressä.

Kannattaa samalla reissulla käydä myös siinä takana olevassa Toys r´us:issakin...muutama päivä sitten ostin sieltä Little people huoltsikan 15 eurolla (ovh 35€) ja tänään saman sarjan lilakattosen nukketalon 35 eurolla (ovh 75€).

Että sillälailla. Toivottavasti joku Turunseutulainen näkee tämän ja pääsee maanantaina edullisille leluostoksille. Meillä alkaa pukinkontti olemaan melkolailla täynnä...ja muutama lelu on ostettu myös sukulaislasten tulevia synttäreitä ajatellen :)
 
Kiitos vinkistä =) Taidankin maanantaina poiketa katsomassa jospa löytäisin kummitytölle tuon nukketalon...synttäreiks en raaskinut ostaa mut nyt ois hinta kohdillaan!!!
 
[QUOTE="mie";24966614]Kiitos vinkistä =) Taidankin maanantaina poiketa katsomassa jospa löytäisin kummitytölle tuon nukketalon...synttäreiks en raaskinut ostaa mut nyt ois hinta kohdillaan!!![/QUOTE]

Eilen niitä oli siellä arviolta noin 5 kpl, eli hyvin todennäköisesti niitä on sielä vielä jälellä :) Toivottavasti ehdit seltä moisen nappaamaan :)
 
[QUOTE="vieras";24966617]On auki huomenna. Ei välttämättä kaikki kaupat mutta luulisin Anttiloiden olevan.[/QUOTE]

Mäkin luulen, että huomenna on sitten jo ihan normisunnuntai.
 

Yhteistyössä