Toiveita Sylivauva-ryhmälle

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vierailija
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
V

vierailija

Vieras
Hei, jos osallistuisit alle 7 kk vauvasi kanssa Sylivauva-ryhmään( 1x/vko 2h 30 min)
A. Mitä toivoisit sen tarjoavan vauvallesi( esim.vauvahieronta, luontokylpy, värikylpy, minimuskari, loruja,jokin muu mikä...)?
B. Mikä virkistäisi ja voimaannuttaisi sinua vertaisryhmässä ( keskustelu samassa elämäntilanteessa olevien kanssa, pilates,mielikuva-ja rentoutusharjoitukset,kaffe tai smoothie, hetki itselle jos joku hoitaisi vauvaa vaikka tarjoilun ajan,ilmaiset kauneudenhoitonäytteet, vierailija: uniohjaaja, kantoliina,fysioterapeutti tai jokin muu mikä)?
 
A. Jotakin mikä luo ja vahvistaisi mun ja vauvan vuorovaikutusta ja kiintymyssuhdetta ja myös kehittäisi esim.vauvan sanavarastoa,rytmitajua jne.
B. Toivoisin et voitais jutella luottamuksella vauva-arjesta ilman suorituspaineita.Pieni hetki olis ihan juoda vaik se smoothie ihan rauhassa ja kaikki rentoutuminen tekis hyvää.
 

Yhteistyössä