Toista päivää oksentaessani tuli mieleeni. MITEN te yht (tai tukiverkottomat ) sairastatte???!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja nostan hattua
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
N

nostan hattua

Vieras
Yskiessäni verta sängynpohjalla, tuli mieleeni ajatus, että MITEN IHMEESSÄ te yht tai sellaiset, joilla ei ole minkäänlaista tukiverkkoa...Miten te sairastatte?

(Enkä nyt siis tarkoita, etteikö yh:illakin olisi tukiverkkoja, vaan avaukseni koskee lähinnä teitä, jotka hoidatte lapsenne aina YKSIN ).

Mitä lapsi siis tekee sen ajan, kun tre oksennatte sisuskalujanne ulos vessassa tai silloin, kun molemmista päistä lentää? :x :x :x
 
Alkuperäinen kirjoittaja nostan hattua:
Mitä lapsi siis tekee sen ajan, kun tre oksennatte sisuskalujanne ulos vessassa tai silloin, kun molemmista päistä lentää? :x :x :x

Nauraa vieressä. :ashamed: :D

No joo, vakavasti... Silloin pyörii dvd:t vaikka koko päivän jos lapset jaksaa niitä katsoa. Herkkuja saa ja kaikkea. Ihan mitä vaan että äiti pääsee helpolla. :whistle:
 
lapset leikkii ja kattelee dvd:tä, isompi välillä palvelee äitiä..Lapset 8 ja 4 v.hyvin onnistuu (vaikka onkin sitten aina toosi väsynyt)kun ei onneksi vielä olla kaikki oltu samaan aikaan kipeitä .
 
juurikin noin,kun edelliset maininnu.Filmejä telkasta...kaikkea sellaista tekemistä mitä voin ohjailla sohvan pohjalta.Useasti leikitään lapsen kanssa siinä sohvalla niin että mie makaan ja lapsi siin vierellä.
Ainoa mikä on hankalaa,kun sairaana nukuttaa koko ajan ja en pääse nukkumaan kun lapsi hereillä siinä. Tikut silmillä siinä sitten koetat olla.
 

Uusimmat

Yhteistyössä