Tilausta ei lähetetä enkä saa firmaan yhteyttä

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja miunmau
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
M

miunmau

Vieras
Tilasin ja maksoin tuotteet suomalaisesta liikkeestä viime viikon tiistaina. Laskun yhteydessä kerrottiin, että tilausvahvistus tulee kun maksu näkyy heidän tilillään.

Sieltä ei vieläkään ole tullut vastausviestiä. Eilisestä asti olen yrittänyt heille soittaa, puhelimeen e vastata (kerran ollut varattu) ja sähköpostillakin laitoin yhteydenottopyynnön.

Googlettelin kokemuksia tästä kaupasta (ollut oiminnassa kohta 10 vuotta) ja osa ei ollut saanut sieltä ostoksiaan.

Monta päivää vielä odottelisin ennen kuin laitan viestin, että teen rikosilmoituksen jos eivät lähetä tuotteita tai palauta rahoja? Liike on sen verran kaukana, että käymään siellä en pääse.
 
Tilasin Yoloman Air:ista tuotteita jo puoli vuotta sitten (maksoinkin) eikä ole ostoksia näkynyt. Firma ei vastaa sähköposteihin eikä muihinkaan yhteydenottoihin.

"HUOM! Tyhjennämme nikotiininesteiden osalta varastoamme toimipisteen muuton vuoksi joten valikoima on väliaikaisesti hyvin suppea. Palaamme normaaliin tarjontaan tilanteen salliessa. Pahoittelemme viivästystä tai muuta mahdollista haittaa jo etukäteen!" Näin lukee etusivulla, mutta että jo yli puoli vuotta! Ja ilman minkäänlaisia vastauksia.
 
Tuo firma pitää laittaa jotenki vastuuseen .Verkkopankkimaksu toimii useaan suomalaiseen pankkiin ja joku siellä päässä vaan odottaa ilmasia rahoja tyhmitlyä suomalaisilta. Nm. kusetettu
 

Yhteistyössä