Tietäiskö joku, että mistä sais maidottoman suklaakalenterin?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja metsänpeitto
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
M

metsänpeitto

Vieras
Tai onko jotain muuta herkkukalenteria, jossa herkku olis maidoton, munaton, viljaton ja soijaton?

Esikoinen tahtois suklaakalenterin, mutta en osta jos ei löydy keskimmäisellekin sopivaa :/
 
allermiina nettikaupassa olis suklaakalenteri mutta se sisältää soijalesitiiniä:(
mä ostin pojalle sellasen itsetäytettävän kalenterin.Tilasin tuolta allermiinasta suklaata ja tikkareita lisäks on tarroja ja pikku autoja =)
 
Halvan salmiakkikalenteri.
Ainekset: sokeri, glukoosi-fruktoosisiirappi, tärkkelyssiirappi, muunnettu perunatärkkelys, vesi, liivate, siirappi, salmiakki, aromit mm. lakritsiuute, väri (E153), pintakäsittelyaineet (E907, E901) =)
 
Tuo glukoosi-fruktoosisiirappi on yleensä vehnäpohjaista. Enkä viitsi salmiakkia syöttää, kun tuolla on korkea verenpaine :/

Mutta täyttelen nameja tuohon meidän kankaiseen kalenteriin, se saa ajaa saman asian :xmas:
 
http://www.anttila.ee/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?storeId=1444&productId=250848&shopId=10007&findPath=true&compartmentId=10023&categoryId=10327&catalogId=1444&ddkey=ProductDisplay
 
Täytyis melki silti nähdä takakansi, että onko siinä glukoosi-fruktoosia tai jotain. Mutta siis nyt mennään niin, että tonttu tuo herkkuja tuohon täytettävään kalenteriin :xmas:
 

Yhteistyössä