Tietääkö kukaan onks se Johanna Tukiainen vapaa?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Arto vaan
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
No Aartoo..etkös sä naimisiinkin asti päässyt, mutta taisi se kännitila olla aikamoinen että ihan unohdit?
Onhan se Tuksu nyt vähän nöksis sulle, mutta kato kaivat tarpeeksi sitä kuvettasi ja pätäkkää pöytään niin alkaa se Tukevainen, siis Tukiainen taas lämmetä.. hey camoon..Aartoo, älä nyt lannistu mies
 
Miten sitä vois lähestyä?

"OLEN SINKKU, OTAN VASTAAN TREFFIPYYNTÖJÄ! TÄSSÄ YHTEYSTIETONI JA MIES JOLLAISTA HAEN


Eli ns. "Tuksun" tietävät kaikki tässä maassa, se on Hymy lehden toimittajan Juha-Tapio Tuomelan lanseeraama halventava nimitys, vaikka kyseinen toimittaja ei ole mikään puhdas pulmunen millään tavalla. Kyseessä on täysi narsisti, joka seurusteli mm. pari vuotta ex-Dolls tanssijani Nellin kanssa ja JT haukkui Nellin maanrakoon, vaikka taitaa olla taas enemmän siinä miehessä vikaa.........
Kyseinen toimittaja lähetteli vuosikausia minulle ihmeellisiä viestejä, myös silloin kun olin ex-mieheni, juutalaisen Udin kanssa Miamissa, tyyliin että "huora, petät suomalaista miestäsi."

Onneksi olen päässyt sekä Mikasta, että Udista eroon. Mika oli tähän asti paras mies, joka minulla on ollut. Hän oli turvallinen, pitkä, miehekäs ja koulutetettu. Udi oli järkyttävän rikas ja karismaattinen, mutta pelottava ja henkisesti sairas, todennäköisesti psykopaatti.
Unelmieni mies oli seuraavanlainen tulevaisuudessa: Mikan turvallisuus, vastuuntunto ja miehekkyys, Udin karisma ja impulsiivisuus sekä seksikkyys, ex-aviomieheni Arton suuseksitaidot sekä naisen huomioon ottaminen sängyssä (missään muualla hän ei naista sitten huomioikaan......:twisted sekä hänen järjettömät lupaksensa tulevaisuudesta ja romantiikka (joka tosin perustuu valeelle, haluaisin miehen, joka ei valehtele), mutta ennenkaikkea miehen tulisi olla HERRASMIES, VAKAVARAINEN, REHELLINEN, USKOLLINEN. LUOTETTAVA JA TURVALLINEN.

Alkaa hermot mennä niinkuin näette. Onko missään enää hyviä miehiä????????????????????????????????????????????????????????????? En usko, maailma on täynnä hyväksikäyttäjiä, perseennuolijoita, naistennaurattajia, psykopaatteja.
Voi vittu suoraan sanottuna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Täytän 33v. heinäkuun lopulla, enkä todellakaan halua olla mikään sinkku tai yksinhuoltaja äiti.
Tietty rakastan lapsia, mutta haluan niitä miehen kanssa yhdessä enkä lähteä vaikka Tanskaan koeputkihedelmöitykseen. Mika ei tullut koskaan katsomaan mua sairaalaan kun olin kuolemaisllani malariaan ja olin Meilahden teholla, se oli sellainen virhe, että ihan turhaan olen itkenyt kyseisen miehen perään. Sen lisäksi kaikki jo tietävät, että hän käytti maksullisia naisia vuosikausia vaikka eli minun kanssani avoliitossa. Udi sen sijaan oli täysi hullu, häntä ei voi verrata Mikaan. Mika ei ollut psykopaatti, Udi oli täysin sairas ja käytti jatkuvaa henkistä ja fyysistä väkivaltaa. Mutta koska en ole psykiatri, en osaa diagnosoida psyykkisiä sairauksia. Veikkaisin että he molemmat ovat sosiopaatteja, Udi jokatapauksessa paljon pahempi.

Mika oli minua 12 vuotta vanhempi Nokian yksi päällikkö (ensimmäinen mieheni, jolle menetin neitsyyteni 21-vuotiaana), Udi oli 19 vuotta vanhempi ihan järjettömän karismaattinen ja vaikutusvaltainen juutalainen yritysjohtaja jolla on myös useita patentteja, Arto täysi luuseri Lapista jossa varmaan kiehtoi renttuus ja vastuuttomuus kun en ollut koskaan aiemmin tavannut niin pahaa renttua ("miksi naiset aina rakastuvat renttuihin..." saat multa horsman se rentun ruusu on.......") mutta jos näistä elämäni kaikkein vakavimmasta parisuhteista pitää jotain sanoa, niin häpeän Artoa enemmän kuin ketään muuta. Seksuaalinen kemia meidän välillä on pelannut, ihmettelen kyllä sitäkin miten se on mahdollista. Ihannemieheni ei ole pieni ja laiha lappalainen, joka valehtelee minkä kerkeää ja naurattaa naisia.

Ihannemieheni on n.35-45 vuotias, älykäs (rakastan oikeasti älykkäitä miehiä, joiden kanssa keskustella ja joilla on hyviä mielipiteitä!!) , miehekäs, pitkä, harteikas, herrasmies, ei liian bodattu, romanttinen, karismaattinen, hyvä sängyssä ja valmis rakastelemaan useita kertoja päivässä, pitää matkustelusta ja elämyksistä sekä seurasta, mutta myös nauttii hiljaisista koti-illoista, haluaa lapsia kuten minäkin (tämä on tärkeää, en voi seurustella miehen kanssa joka ei halua lapsia) , ja miehen pitää olla tarpeeksi joustava ettei rajoita liikaa minua määräillen mitä pitää tehdä esim. ei saa nukkua liikaa jne. pitää olla tarpeeksi kiltti myös. Arto jousi tietty kaikessa, mutta hän nukkuu enemmän kuin minä, en ole koskaan tavannut ketään miestä joka nukkuisi yhtä paljon kuin Arto!


Tiedän ettei kaikkea voi saada, mutta minulle turvallisuus ja läheisyys on kaikki kaikessa.
Ne ovat tärkeämpää kuin seksi. Muistan kun se juutalainen ex-miljonääri mieheni jauhoi minulle, että miksi hyvä seksi, 5 milj.dollarin penthouse yms. ei riitä ja sanoin hänelle, että minulla on sisäisesti paha olla ja tunnen itseni turvattomaksi. Minulla oli parempi olla Mikan kanssa Helsingissä, joka oli iso nallekarhu, kuin sen pelottavan tyypin kanssa joka muistutti arabia Miamissa.

Niin, mitä pitäisi vielä lisätä.....vituttaa kun Seiska vääristelee asioita jatkuvasti.
Kiitos toimittaja Mika Heikkilä ihan vitusti taas kerran!!!!!!!!!
Eiköhän se jo riittänyt Heikkilä, että kirjoitit minusta artikkelin seiskaan jossa selvitit että olen työskennellyt "prostituoituna" ympäri maailmaa ja kaikkea muuta paskaa. Olen kyllästynyt minuun kohdistuviin herjoihin. Olen kyllästynyt kaikkeen vittuiluun. Rakastin Udia, en ollut mikään escort, hän oli minun poikaystäväni. Rakastin vielä enemmän ensimmäistä miestäni Mikaa, hän on tähän asti elämäni suurin rakkaus. Siinä välissä tapailin Tony Halmetta, Tukholmassa asuvaa Ingoa (jonka kanssa matkustin Luganoon Sveitsiin ja Como järvelle uudeksi vuodeksi, hän oli upea herrasmies, mutta seksielämä ei toiminut ollenkaan), sekä Miamissa ja muualla oli parin viikon juttuja, ei mitään muuta.
Siksi voin luokitella, että ainoat vakavat suhteeni tähän asti ovat olleet Nokian diplomi-insinööri Mika, juutalainen monimiljonääri Udi, sekä saamelainen patologinen valehtelija luuseri Arto.

Artossa ihastuin häneen lipevään kieleensä, valheellisiin sanoihinsa, paskanpuhumiseen. Toki meidän välilä on voimakas kemia, eihän muuten suhde olisi koskaan lähtenyt mihinkään.
Arto tuli juuri vähän aikaa sitten Jollakseen, jossa siskoni Julia antoi oikein kunnon löylytyksen hänelle.
Julia katsoi Artoa silmiin ja sanoi, että "tiedän, että olet epärehellinen, Sulla on muita naisia, olet naistennaurattaja ja pummi, älä valehtele minulle." Arto lähti samantien juoksemaan pakoon Jollaksesta takaisin Kallioon, jonkun kaverinsa läävään, mihin kuuluukin!
Hyi hemmetti se Kallio on ahdistava paikka!!!!! Jos joutuisin asumaa Kalliossa ja käymään jossain Roskapankissa ja Tenkassa vapaa-ajallani, vetäisin ranteeni auki.

Niin mitä tuli tähän treffi-ilmoitukseeni,ei varmaan tämä nyt taas ole kauhean vakuuttavaa, mutta jos suomalaiset miehet pelkäävät näyttäviä naisia ja julkisuutta, mulla ei ole muita vaihtoehtoja kuin lähteä ulkomaille. Olen saanut noin sadalta mieheltä treffikutsut mm. Tukholmaan, Jenkkeihin, Sveitsiin ja Norjaan. Jos tämä Suomen homma ei ala toimimaan ja äkkiä, niin lähden lippahivoon täältä.
Tietty tykkään suomalaisista miehistä, mutta mun julkisuus pitää hyväksyä ja myös uskoa se, että mun rinnalla ei tarvitse paistatella lehdissä ellei itse halua.

Miehellä pitää olla myös kunnon itsetunto, ettei heti lähde kuin kani karkuun kuten Arto.
Miehellä pitää olla selkärankaa, en minä hae mitään seksiseuraa, vaan ihan todellista parisuhdetta ja perheenperustamista. Otan vastaan treffipyynnöt sähköpostiini: johanna@dollsdancers.fi mielellään kuvalliset. Olen saanut ihan tarpeeksi jo kärsiä, joten säästäkää mut roskapostilta ja piloilta.
Jos tämä homma ei ala toimimaan, niin toki voin elää loppuelämäni koirieni kanssa ja adoptoida, tai hankkia lapsen vaikka keinohedelmöityksellä. Tällä hetkellä voin sanoa loppuun vain yhden lauseen, jonka kuulin Jokereiden valmentajalta: Rakastan ainoastaan rahaa ja koiraani. "
Tanssiryhm
 
No Aartoo..etkös sä naimisiinkin asti päässyt, mutta taisi se kännitila olla aikamoinen että ihan unohdit?
Onhan se Tuksu nyt vähän nöksis sulle, mutta kato kaivat tarpeeksi sitä kuvettasi ja pätäkkää pöytään niin alkaa se Tukevainen, siis Tukiainen taas lämmetä.. hey camoon..Aartoo, älä nyt lannistu mies

Olen siis Artolle vihainen, mutta kohti uusia tuulia sanoi mummo lumessa. Ja raha on aina plussaa mutta en kenenkään seteleitä pussaa. Joten nyt alkaa jo muutkin kriteerit mennä edelle
 
Siis mitä vitt... onko tuo muija ihan tosissaan tuon ilmotuksen kanssa. Hoh hoijaa.

"Olen saanut noin sadalta mieheltä treffikutsut mm. Tukholmaan, Jenkkeihin, Sveitsiin ja Norjaan."

:laugh:
 
Arton suuseksitaidot .................................Artossa ihastuin häneen lipevään kieleensä.

Ai saatana miksi minä tälläistä luen. Unettomuus on kauhea tauti.
 

Yhteistyössä