Tekisi niin mieli ottaa lopputili...

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "vierass"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
V

"vierass"

Vieras
Alotin uudessa paikassa kk sitten. Edeltäjäni sai potkut, syytä en tiedä. Kysyin haastattelussa tulenko jonkun tilalle vai onko paikkani ihan uusi, minulle valehdeltiin aivan pokkana että tulen "lisäavuksi". Totuuden sain tietää työkaverilta.

Työkin on ihan hanurista eikä vastaa juurikaan sitä mitä annettiin ymmärtää. Perehdytystä en ole saanut ja puhelimeni soi jatkuvasti. En osaa vastata soittajien kysymyksiin, en tiedä kuka hoitaa mitäkin ja missä numerossa. Puhelut koskevat asioita joista minulla ei ole hölkäsen pöläystä!

Vihaan puhelimessa puhumista ja asiakaspalvelua koska olen todella arka. Työni ei ole siis asiakaspalvelua enkä tarvitsisi siinä puhelinta lainkaan. Oikeastaan tämä puhelinasia risoo jo niin paljon että tekisi mieli vain ottaa lopputili... Karenssihan siitä seuraisi. Itkettää ja vituttaa. Raskaanakin olen ja se kun tulee pian tuolla ilmi taidan kyllä lentää kun leppäkeihas pihalle :D
 

Yhteistyössä