Pahimmillaan 60-tuntista viikkoa, nyt tällä hetkellä ehkä 40. Päivätyössäni teen omasta halustani osa-aikaista, viime vuoden syksyllä aloitin 37,5-tuntisesta viikosta 80% työajalla ja nyt teen tuntihommina n. 30-32 tuntia viikossa eli suunnilleen sama. Viime viikolla kyllä tuli 49 pelkästään päivätöissä mutta enpä mä firman hommia sit tehnytkään päälle.
Mulla on siis oma yritys joten voin aika hyvin jaksottaa töitä omaan aikatauluun sopien: Edustan Kotigastronomi-mausteita ja myyn näitä pääasiassa verkkokaupassa. Lisäksi olen purkanut erään yksityislääkärin saneluita 2 iltana viikossa n. 1-3 tuntia kerrallaan.
Mies on postimies 40 tuntia viikossa ja keikkamuusikko sivutyönään, keikkaa on nyt kesän yli joka lauantai (ennen vappua oli viimeeksi vapaa lauantai ja seuraava on elokuun lopussa) n. klo 20-02, joskus myös perjantait. Sama on hirvipeijaisten ja pikkujoulukauden aikaan n. 1-2 kk ajanjakso, mutta sitten taas esim. tänä vuonna tammi-huhtikuussa oli vain 2 keikkaa.