Sofi one step ovulaatio testeistä kokemuksia + kuvan tulkinta apuja:)

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja miisuliisa
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

miisuliisa

Jäsen
29.03.2010
199
0
16
Onko nuo ihan huonoja kun tuntuu että ei oikein ota selkoa mitä nuo näyttää. kierto mulla 34 päivää nyt kp 15/34 ovis on viime kierrossa ollut kp 20/34 Nyt oottelin ovista tulevaksi aatoksi eli 24.12 kuten kaikki laskuritkin näyttää.

Olikohan ovis sittenkin nyt jo?

eli testaus alotettu kp 13/34 ja nuo 15(alimmat) on tänään testattuja klo 16 ja klo 19

Aijaa.com - 11462614
 
miisuliisa - ei vielä noiden perusteella olisi ovulaatio plussa.
Jatka dippausta ahkeraan(vähintään 2xvrk)..kyllä se sieltä varmaankin saapuu - toivotaan ainakin.=)

Itse käytin tätä ovislaskuria, mielestäni paras:
Perhesuunnittelun kotisivut

Heittoja oli harvoin..ja jos oli, korkeintaa 1-2päivää ja sekin yleensä niin päin, että ovis oli myöhemmin.

Vielä..

Tasavahvat viivat O-testissä(tai testiviiva vahvempi kontrolliviivasta)= dpo -1..seuraava päivä dpo0(ovulaatio)..ja sitä seuraava dpo1..dpo2 jne..jne..

Ovulaatio on siis yleensä n. 12-36h kuluttua niistä tasavahvoista viivasista.

Onnekasta oviksen mettästystä toivottelen ja hauskaa Joulua!:heart:
 
Viimeksi muokattu:
Sain vahvan ovisplussan sunnuntaina ja vielä vahvemmat maanataina ovis oireet olivat loppu tiistaina aamulla eli ovis oli vissiin maanataina:) Nyt vain toivotaan että tuotti jotain tulosta hommailut;) Ei millään malttaisi odotellaa viikkoa että voi testata. Nyt vain jatkuvasti muka tutkiskelee oireita joita ei järjen mukaan voi vielä olla. Mahalla menkkamaista juilintaa,finnejä naamassa (tulee ain oviksen jälkeen ja se tässä harmittaakin kun jotenkin toivoin että nyt niitä ei tulisi ja raskaana olisin)
 

Yhteistyössä