sisustus apua (mielipiteitä)..

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "sisi"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
S

"sisi"

Vieras
Ruskea sohva, tummempi alaosa ja istuinosat hieman vaaleammat. tumma pähkinä laminaatti. Nyt mietitään muita kalusteita tasoja ja senkkiä.. Väritys on vaan tosi vaikea päättää..
Aluksi oli selkeetä et otetaan selkeä linjaiset, rungoltaan valkoiset tasot ja senkki jossa mustat korkeakiilto laatikot ja yläosassa maitolasi ovet, mut nyt mietin et ottasko kuiten sit pähkinärungot tasoissa ja senkissä ja valkoiset korkeakiilto laatikot ja maitolasit yläosassa...Tuntuu vaan tosi vaikealta päättää..

Asunnossa on käytännössä muualla kaapeissa pähkinän sävyiset rungot ja valkoiset korkeakiiltoiset ovet kaapeissa, ja keittiössä myös ruokailuryhmässä yhdistetty valkoinen ja musta.. Seinillä on mustia takorauta kynttiläkoristeita.. Jotenkin tuntuu tuo valkoinen/musta yhdistelmä paremmalta koska sohva ja lattia jo ruskeat niin ehkä tulee liikaa ruskeaa jos myös tasot ja senkit pähkinän sävyiset rungoltaan..
 
Kuvilla seviäis tieten paremmin, mut en tohi kuiten.. Ihan ensimmäiseksi mietin kuitenkin juu noita ihan valkoisia tasoja ja senkkiä, mut jotenkin ne sit tuntuu meille liian valjuilta.. : ( ihana kun omais semmoisen erehtymättömän sisustussilmän...
 
Ihanku sisustus olis pelkkiä värejä. Se on paljon, paljon muutaki. Muotoja, materiaaleja, tuntoa, avaruutta, pehmeyttä, aisteja.

Tämmöiset kysymykset on ihan turhia.

Aloita vaikka sillä pidätkö sinä maalaisromanttisuudesta vai oletko minimalismin ystävä. Vai mitä?
 
[QUOTE="joo";28270392]miten valjuilta, jos siellä jo on se ruskea hirvitys? Tasapainottais ja ehkä älyäisit sit heittää sen sohvan hevonvittuun! Ja pähkinä, todella last season.[/QUOTE]

Niin nää on näitä mielipide asioita : ) Ja juu mulla ei todellakaan ole helppoja nää sisustus jutut.. mut sohva tuli juuri kuukausi sit ja se ei todellakaan lähe mihinkään, ja juu ei oo mikää perus ruskee hirvitys, i like it <3
 
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQdFL31qL-NFV8gAF4wX7rsXCOPtv4rFEcLq_Qfllm1d2GELzMi

Tämmöisistä tasoista ja senkistä nyt kyse..ja siis niin et nuo yläosan laatikon paikat ois vielä maitolasia..
 

Similar threads

L
Viestiä
0
Luettu
219
Aihe vapaa
liisa lapamato
L
V
Viestiä
0
Luettu
278
V

Yhteistyössä