siis, mä olen hukassa ton lapsen pukemisen kanssa

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja f
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
F

f

Vieras
esimerkiksi: kun lähdetään kylään, päällä mekko ja sukkahousut ni mitkä ulkovaatteet mä laitan kun "lämmintä" ulkona alle 10 astetta! onko mitään haalaria mikä pitää lämpinä vaikka alla ei olis paljoakaan vaatetta?

oletteko pitäneet jo jonkin sortin toppavaatteita?
 
No jos kylään ollaan menossa eikä ulkona olla ehkä kuin pari minuuttia niin en mä laittais kun jonkun takin tuohon päälle. Mutta jos menee esim. rattailla niin sitten vk-haalari esim. Toppapukua en ole vielä käyttänyt.
 
Lindexin pilvihaalari meillä tuota varten ja samanikäinen lapsi. Nytkin tuollaista haalaria myynnissä eri kuosilla hintaan 24,90. Kädet ja jalatkin saa käännettyä umpeen (tai sit auki, jos itse kävelee ja haluaa esim. sormilla leikkiä) ja haalari on fleeceä ja kevyttopattu -- onnistuu lähtö nopsastikin. Alla usein vaan body ja sukkikset tms.
 

Yhteistyössä