Sanna Marinin hallituksen mittaushistorian korkein työllisyysaste ei muka hallituksen ansiota..

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vierailija
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
V

vierailija

Vieras
Sanna Marinin hallituksen mittaushistorian korkein työllisyysaste ei muka hallituksen ansiota..
..koska ei muka tehty tarpeeksi työllisyystoimia tarkoittaen oikeistosta työttömyysturvan leikkauksia ja heikennyksiä sekä aktiivikiusaa sekä kepitystä.

Totuus on se että työllisyys nousi nimenomaan sen takia ettei Marinin SDP-johtoinen hallitus keskittynyt työttömien tai työläisten kiusaamiseen, vaan nämä pystyivät keskittämään täysipäiväisesti ja täysipainoisesti stressittä huomionsa työhakuun ja työhön ilman kokoomuksen, kepun ja persujen kepityspolitiikkaa. Nämä ovat parhaita ja tehokkaimpia työllisyystoimia joita hallitus voi toteuttaa, luoda omaehtoinen ja paineeton ympäristö eteenpäin pyrkimiseen.

Joten ei ihme että Marinin SDP-johtoisen hallituksen aikana saavutettiin myös asetettu työllisyystavoite, ja työllisyysaste nousi mittaushistorian korkeimmaksi. Kokoaikaiseksi muutettu työllisyys nousi JOPA Pohjoismaiden korkeimmaksi 👍

Patrizio Lainà
"Suomi on siirtynyt Pohjoismaiden johtoon(!) kokoaikaiseksi muutetun työllisyysasteen perusteella, jota myös hallitusohjelman perusteella seurataan. Ruotsin ohittaminen oli mennyt minultakin ohi ennen tätä Teemu Muhosen juttua."
 

Yhteistyössä