Vastaa viestiketjuun

[QUOTE=""...", post: 30681623"]

Harvemmin tulee toivottua sairauksia mutta "paula" tarvitsis ehkä hiukan jotain lääkitystä?

Muista sitten kun syöpä tms iskee kieltäytyä hoidoista vaan nautiskelet vain sitä kurkumaasi kipuihin ja tilliä unilääkkeeksi. Toki kun ei oikeasti ole näemmä ihmeemmin vakavasti sairastellut niin on helppoa jaella ihmisille omia höpötyksiään. Kaikki lääkkeet on saatanasta jne.

Vetelet juttuja omista hourailuistasi lähes joka ketjuun, fosfaattia joka paikkaan samalla. No luulotautien kanssa kai pitää vain ymmärtää. Toivon todellakin ettei kukaan ota sinua liian vakavasti, saatat aiheuttaa jollekin joko syömishäiriön tai kuoleman, mikäli ihminen kieltäytyy vaikkapa sydänlääkkeistä sinun juttujesi vuoksi. Ikävä kyllä herkkäuskoisia löytyy.

Salaatinkastikkeetkin repäisit omasta päästäsi. Eiköhän jokainen osaa öljyt, etikan (siihen varmaan nyt kuolee kaikki, etikka varmasti on salaliitto ihmiskuntaa vastaan myös?) ja mausteet itsekin sekoitella. Olen nähnyt kyllä lisäaineettomia salaattikastikkeita ja meillä mitä nyt on valmiita ostettu vieraita varten, niin ei niitä kyllä lotrailla salaatteihin. Eli parin euron plo (jos tarvitsee) kestää pitkään. :-D


Jos hillitsisti juttujasi niin välillä niissä voisi olla ihan asiaakin mutta tuo pommitus vie kaikelta pohjan. Vinkki.

[/QUOTE]

Kuinka monta sanaa on lauseessa: "Minä rakastan sinua"

Yhteistyössä