S-pankin visa, onko kellään?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja öaösllöas
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Ö

öaösllöas

Vieras
Onko kellään S-pankin visaa? Jos on, kestikö kauan että tuli päätös siitä?
Näkyikö verkkopankissa että on visa myönnetty?

Minulla ei mene palkka kyseiseen pankkiin,mutta tili on. Lähden reissulle kahden viikon
päästä ja tajusin että olisi hyvä olla varuuksi visa mukana. Molempiin pankkeihin
joita käytän on nyt hakemus laitettu, mutta nyt pitää jännittää myönnetäänkö.

Toiseen pankkiin jo soitin, ja heillä ei ole vielä edes otettu käsittelyyn hakemustani.
S-pankkiin yritin myös soittaa mutta en päässyt läpi.
 
Tuliko päätös siitä onko se myönnetty aiemmin vai tuli vaan kortti kotia? Jos noin kauan kestää, niin olen auttamattomasti myöhässä. Tai ehkä just ja just ehtis saamaan kortin jos sellainen on myönnetty.
 
Tiedän monta joilla on palkkatili eri pankissa kuin S-pankki mutta silti tili s-pankissa. Ja heillä on S-pankin visa. Sitä tosin en tiedä miten paljon siellä tilillä on heillä aina rahaa. Itselläni ei ole kuin kuukauden arvioitu ruokaraha, jonka käytän s-ryhmän kaupoissa. Aina ei ole edes sitä. En tiedä sitten vaikuttaako tuollainenkin asia kortin myöntämiseen.
 
Meillä on s-pankin visa, ja ainoastaan bonukset tulee tuonne s-tilille, palkat siis eri pankkiin. Sitä en muista kauanko käsittely kesti, mutta ainakaan se ei vaikuttanut, että ei ole kovin aktiivinen tuo tili.
 

Similar threads

Ö
Viestiä
0
Luettu
174
Aihe vapaa
öaösllöas
Ö
O
Viestiä
2
Luettu
496
Aihe vapaa
googlettajalle selvennykseksi
G

Yhteistyössä