S-etukortille kertyneistä bonuksista..

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "vieras"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
V

"vieras"

Vieras
Auttakeehan tyhmää.. Eli jos on s-etukortin asiakasosuusmaksun, siis sen 100 euroa maksanut, ja sitten sinne tilille on kertynyt bonuksia, niin kuinka ne voi käyttää? Pitääkö mennä S-pankkiin ja nostaa ne, vai voiko sitä korttia käyttää suoraan kaupassa? Mulla on semmonen sirullinen visa debit kortti, ja sinne tilille näyttäs kertyneen mukavasti bonuksia.
 
Jos sulla on sirullinen kortti ja siihen pin-koodi niin saat ne nostettua ihan normaalilta pankkiautomaatilta. Ja kaupassa maksaminen onnistuu ihan samalla tavalla ja onnistuu muissakin kuin s-ryhmän kaupoissa. :) Selvensikö yhtään?
 
S-pankin tili on aivan tavallinen pankkitili, joten voit käyttää Visa Debit korttia samaan tapaan kuin muitakin pankkikortteja. Voit maksaa sillä missä tahansa missä pankkikorttimaksut kelpaavat. S-kaupan kassalla voit nostaa kortilla rahaa myös käteisenä.
 

Yhteistyössä