Rintarangan rappeuma

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Nauta
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

Nauta

Aktiivinen jäsen
24.05.2007
1 177
2
36
Onko kellään kokemuksia? Minulla todettiin rintarangassa ja lannerangassa rappeumaa. Alaselkä ei vaivaa pahasti, mutta rintarangassa tuntuu kipua, ja liikeradat aika pienet tämän kivun vuoksi. Kävellessä saattaa jalat puutua, ja kädet puutuvat lähinnä öisin. Vaihdan nyt töissä kevyempään hommaan, ja luulen pärjääväni siellä.
Mutta... Haluaisimme vielä kolmannen lapsen, ja nuo nostelut on alkaneet pelottaa, ja oma jaksaminen sen myötä.
Onko täällä ketään, jolla sama vaiva, ja miten olet sen kanssa tullut toimeen?
 
mulla on luupiikkejä ja kulumat rintarangassa. selkärankareuman aiheuttama. tuleheskipulääkkeitä kuureina. eipä sille muuta voi. vielä ei ole reumalääkkeitä määränneet.
 
Alkuperäinen kirjoittaja narikka:
mulla on luupiikkejä ja kulumat rintarangassa. selkärankareuman aiheuttama. tuleheskipulääkkeitä kuureina. eipä sille muuta voi. vielä ei ole reumalääkkeitä määränneet.

Miten jaksat arkea? Millainen työ sinulla on?
 
Olen menestyksellä pitänyt oireitani kurissa Serrapeptaasi nimisellä entsyymillä jota olen tilannut Natranetti.fi :stä. Hyvä kivunhallinnassa niin ihmisillä kuin eläimilläkin - ja luonnollisesti, toivottavasti Sinullakin.
 

Yhteistyössä