V
vierailija
Vieras
Miehen epäillään kajonneen naiseen bussissa
Poliisi pyytää matkustajia ilmoittamaan havaintonsa poliisille epäillyn tunnistamiseksi ja tavoittamiseksi.
Tulkkia tarvittaneen.
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Täydentää sen todennäköisillä faktoilla.Ei uutisissa ole tapana lukea mamu tai maahanmuuttaja teki sitä ja tätä. Aloittaja toivoo ja haluaa tekijän olleen maahanmuuttaja.
Tarkkaa hommaa tuo kuvituskuvien valitseminen.Löydetty kuvituskuva jossa ei yhtään mustaa tai ruskeaa. Näkisipä tuon tositilanteessakin noin vielä joskus.
Tuntomerkit viittaavat englantilaiseen.Ei uutisissa ole tapana lukea mamu tai maahanmuuttaja teki sitä ja tätä. Aloittaja toivoo ja haluaa tekijän olleen maahanmuuttaja.
Pitää siis etsiä jotain silinteripäistä herrasmiestä.Tuntomerkit viittaavat englantilaiseen.
"Epäilty puhui englantia."
Kuvituskuvassa valkopaitaisella henkilöllä on valkoista tummempaa ihonväriä, kontrasti on selkeä. Ikävää että sinulla on silmäsairaus.Löydetty kuvituskuva jossa ei yhtään mustaa tai ruskeaa. Näkisipä tuon tositilanteessakin noin vielä joskus.
Hieno vinkki lehdeltäKuvituskuvassa valkopaitaisella henkilöllä on valkoista tummempaa ihonväriä, kontrasti on selkeä.
Knalli, sateenvarjo ja hörökorvat.Pitää siis etsiä jotain silinteripäistä herrasmiestä.
”Onnellisten tähtien” alla syntyneet sai erinomaisen suojavärinIhme. 2000-luvun alussa sain pettyä poliisiin kun ilmoitin oman tapaukseni, kun metroasemalla käytiin käsiksi ja tungettiin kieli kurkkuun niin poliisi oli vaan "jaa". Sen jälkeen en enää soittanut vaikka vastaavia kävi vielä joitain kertoja myöhemminkin (eri henkilöt).