Pöhkö =)

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Rollolainen
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
R

Rollolainen

Vieras
Olen minä, kun opon kanssa sovittiin että matikan kirjoitan. Mulla olis nyt keväällä terveystieto, ens syksynä matikka ja äikkä ja sit seuraavana keväänä sitten enkku ja ruotsi.
Siksi otin matikan ku oon ihan varma että enkusta en pääse läpi, mutta matikasta saan aivan varmasti vitosen. Rehtori sanoi että lyhhyen mtikan kokeessa kaks ekaa on 8 luokalla opittuja asioita ja jos ne saa oikeen saa jo vitosen =)
en tvoittele mitään älyhyviä numeroita mutta jos yhdestäkin aineesta tulee eneemmän kuin c olen erittäin iloinen =)
 
  • Tykkää
Reactions: Akaatti
no kun kirjoitan sen matikan, kun aluksi ei ollut tarkoitus kirjoittaa kun vain enkku, terveystieto, äikkä ja ruotsi. Aikuislukiossa riittää van nämä neljä matika on ylimääräinen. Olen nyt käynyt nekin matikan tunnit uudelleen mitkä olen saanut hyväksilukuna eikä yhtään haittaa. Just käytiin tuo matikka 7 joka on vapaehtoinen, ei se mitän kamalan vaikeaa ollut, sellaista mukavaja sopivasti haastettakin =)
 

Yhteistyössä