Pinnasängystä tavalliseen sänkyyn

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Ei jaksa kirjautua
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Esikoinen 2v ja kuopus on nyt 1v9kk eikä ole vielä siirtynyt. Meillä on sen verran vilkkaat kaverit, etteivät varmasti pysyisi sängyssä kovin pieninä. Esikoinen jäi kertaheitolla 2v.nä isoon sänkyyn eikä ole sieltä koskaan juoksennellut pois/tarvinnut nukutusta. Näin toivon käyvän kuopuksellakin.
 
Meillä siirtyi viikko sitte ja ikää 2v 4kk. Sanokaa mitä sanotte, mutta meistä ketään ei haitannut näin myöhäinen siirto. Hyvin muuten tottui isompään sänkyyn. Pääsee itte pois.
 
Mä oon jotenkin ajatellut että meillä otetaan sängyn laita sitten pois kun alkaa kiipee yli, esikoinen oli reilu vuoden, oli pakko jo siirtää se jatkettavaan sänkyyn.Oli niin hurjan näköistä kun keikku laidalla kun oli tulossa pois sängystä.
 

Yhteistyössä