Mitä tahansa mitä saa "päiväyskorista", mutta silloin kannattaa painella kaupoille heti kun aukeaa, kun on isoimmat valikoimat. Makaronia ja mitä vaan sekaisin
Hernekeitto, nakkikeitto, jauhelihakeitto, kasvissosekeitto, makaronilaatikko, tonnikala+makaroni, makaronimössö (vielä halvempi kuin makaronilaatikko), puurot, makaronivelli, perunat ja kananmunakastike. Tuossa nyt jotain mitä äkkiä tuli mieleen. En tosin tiedä kuinka edullista haet...meidän mittapuun mukaan nuo on edullisia.
hernekeitto,jauhiskastike ja peunat,kalapuikot ja muusi,uunimakkara,tonnikalakastike ja pasta,makaronilaatikko,pinaattiletut,kasvissosekeitot,puurot ja kiisselit,risotot(tonnikala,makkara)ymym.Ihan tavallinen kotiruoka höystettynä kauden kasviksilla on edullisinta.Nythän on tomaatit ja kurkut edullisia,talvella suosin raasteita..Jos viitsii itse leipoa pullat ja leivät säästää myös..