ovulaatiosta/raskautumisesta kysyttävää

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja liian epätoivoinen :/
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
L

liian epätoivoinen :/

Vieras
hei osaisko joku kertoa,että onko ovulaatio ohi,kun "ovislimat" tulee ja raskautuminen sen jälkeen "mahdotonta" vai alkaako ovis siitä ja kestää sen n. 24h siitä eteenpäin??
 
Alkuperäinen kirjoittaja liian epätoivoinen :/:
hei osaisko joku kertoa,että onko ovulaatio ohi,kun "ovislimat" tulee ja raskautuminen sen jälkeen "mahdotonta" vai alkaako ovis siitä ja kestää sen n. 24h siitä eteenpäin??
Mulla ilmaantunut limaa ennen ovulaatiota. Jos silloin on yhdynnässä, niin pitäisi olla hyvät mahdollisuudet tärpätä. Siittiöt voivat elää useammankin päivän. Sitten vielä toinen yhdyntä esim. päivän tai kahden päästä.
 
Alkuperäinen kirjoittaja Criminal Mind:
Eiks voi vaan hässiä joka päivä? Niin me tehtiin vauvoja :heart:

vois,mutta mies oli juuri su-pe työmatkalla ja luulin laskureitten mukaan oviksen olleen viime viikonloppuna,mutta koko viikon tuli kuitenkin jotain märkää vuotoo ja tänään aamupäivällä vasta limat ja alavatsa kipua, joten ajattelin oviksen olevan nyt sit tässä, mutta mietin just sitä että alkokohan se nyt vai loppu, anteeksi jos kysymykseni ärsytti sua!

Seksiä harrastettiin kyllä siitä parin tunnin päästä,kun mies kotiutui ja ehkä illallakin vielä ;)
 

Yhteistyössä