Oudot oireet...

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja hoobo
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
H

hoobo

Vieras
Muutama kuukausi sitten (n. 3kk synnytyksen jälkeen) mulle tuli ihan tyypillisiä virtsatulehduksen oireita, ennenkin on kerran ollut. kamala painon tunne virtsaamisen jälkeen ja kirvelyä. Kävin tietenkin pissanäytteessä mutta virtsatulehdusta ei löytynyt, ainoastaan "sekaflooraa". Söin silti antibioottikuurin mutta oireet eivät hävinnyt. Sitten otin hiivalääkkeen ja se tehosi? En tiennyt että hiivasta voi tuollaisia oireita tulla.
Nyt on kuitenkin alkanut taas tulemaan kummallisia oireita. Virtsaamisen jälkeen virtsarakkoon vihloo hetken aikaa ja tuntuu ettei kaikki pääse tulemaan ulos. Joudunkin suhteellisen usein käymään vessassa. Tätä on nyt ollut muutaman viikon mutta oireet vaan vähitellen ovat voimistuneet. Myöskin munasarjakipuja esiintyy aika ajoin, ja valkovuotoa tulee PALJON!
Olisi kivaa jos joku voisi hieman alustavasti valaista mistä VOISI olla kyse.
 
Olisiko tämä "sekafloora" sitten voinut viitata hiivatulehdukseen?
Olen vaan käsittänyt että hiivatulehduksesta aiheiutunut kipu(kirvely) johtuu vain limakalvojen haavaumista joita tulee kun kutisee. Voiko siis muitakin kiputiloja esiintyä?
 

Yhteistyössä