V
vierailija
Vieras
Naurattaisi, jos tämä ei oikeasti olisi niin vakava juttu."Velaksi elämisen on loputtava". "Meidän on pakko leikata".
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Naurattaisi, jos tämä ei oikeasti olisi niin vakava juttu."Velaksi elämisen on loputtava". "Meidän on pakko leikata".
Naurattaisi, jos tämä ei oikeasti olisi niin vakava juttu.
Miksi pienituloisten verotus kevenee vain 0.7% ja suurituloisten lähes 4%?
Tälläkin palstalla moni on toivonut lisää leikkauksia ettei tarvitsisi ottaa velkaa ja Purran on toivottu hankkivat isommat sakset ja jämäkämmän leikkuulaudan, ainakin vasemmiston suunnalta kuultuna.
Pääomatulot myös kunnallisverolle! Pääomatulojen saajat käyttävät perheineen kunnallisia palveluita ja -infraa siinä missä palkansaajatkin.Kaikille tulee 2% korotus kunnallisveroon, joten
Rikkaat sai kaksi prosenttia pois,
Käyhät sai 1,3 prosenttia lisää
Koska pienituloiset eivät maksa veroa käytännössä ollenkaan, joten miten heidän verotusta voisi keventää?Miksi pienituloisten verotus kevenee vain 0.7% ja suurituloisten lähes 4%?
Ei ikinä!Pääomatulot myös kunnallisverolle!
Voiko joku väittää yllättyneensä?Orpon-Purran joukko teki TUPLA"sannamarinit" - hurja velkapommi jää seuraavalle hallitukselle
Jopa Timo "Setä Kokoomus" Haapala ryöpytti hallitusta:
"Hallituksen kehysriihessä kävi selväksi, että Orpon-Purran hallitus työnsi julkisen talouden roskakorin seuraavan hallituksen syliin, politiikan erikoistoimittaja Timo Haapala arvioi."