Onko jollain upeaa modernia kylppäriä - laittakaa kuvia.

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja remppaaja
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
R

remppaaja

Vieras
Tehdään keväällä kylppäriremppa ja nyt pitäisi miettiä laatat, kalusteet, hanat ym. yksityiskohdat. Haluaisin saada ideoita ja vinkkejä.

Sellainen aaltopintainen seinälaatta on tämän hetkinen suosikkini. Haluan kylppärin kestävän aikaa, joten seinien väriksi ajattelin valkoista, lattia voisi olla harmaa ja kalusteet joko valkoista tai vaaleaa puuta.

Kylppäriin mahtuu 80 cm leveä lavuaari ja WC-pönttö. Pyykinpesukone ja korkea kaappi on jo valmiina.
 
Meillä ei ole upeaa eikä modernia kylppäriä mutta suhteellisen uudet laatoitukset, värinä harmaa/valkoinen. Ihan tyylikäshän tuo yhdistelmä on, mutta mun makuun kyllä aika kylmähkö. Kannattaa miettiä siis tarkkaan millaisen tunnelman oikeasti haluaa sinne. Harmaa näyttää olevan suosiossa muutenkin. Itse vilukissana tykkäisin enemmän lämpöisemmäst sävystä.
 
Meillä on valkoiset isot laatat ja graffitin musta lattia. Ei ole minusta mitenkään kylmä yhdistelmä. Pehmeyttä saa vaikka puisista tasoista ja tietty värikkäistä pyyhkeistä. Kylppäri on kooltaan 8m2 ja meillä ei ole oikeastaan yhtään kaappeja siellä. Pitkä taso ja sen alla pari pientä ovellista lokeroa.
 

Yhteistyössä