olitko oulun keskustan mäkkärissä tänään klo 13 aikoihin?!?!?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja silminnäkijä
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
S

silminnäkijä

Vieras
Siellä kaks ulkomaalaista miestä kuvasi pieniä lapsia. Asiasta mentiin sanomaan niin väittivät että yleiskuvaa vain ottivat. Istuimme selän takana ja nähtiin siit ruudulta että oikein zoomasi joidenkin lasten kohdalla.
Pääsipä siellä nuorten tyttöjen pyllerötkin kuvaan. Vuoropäällikkö tyytyi vaan kiertämään salin, mutta ei puuttunut asiaan.
Mihihän ne lasten kuvat sitten siirtyivät sieltä kameralta eteenpäin??
 
minähän olisin vuoropäällikölle ärähtänyt jos olisin sattunut olemaan paikalla. ja miehille myös!! sen verran äkänen luonteeltani jos tuommoista näkisin.
 
Täällä meitin tuppukylässä oli kesällä samanmoinen "kuvaaja", alkoi ottaa zoomia mun ja kaverin muksuista ja kyllä rivakasti mentiin väliin kysymään mikä homman nimi :o

Myöhemmin näin saman ukon uimarannalla kameran kanssa :x :x
 
Alkuperäinen kirjoittaja entä jos:
kuvasivat jollekin pedofiilijoukolle tilaus kidnappausta varten,niinkuin se pikku Maddy oli kuvattu ennen sieppausta:(

Suomi on ollut aika lintukoto tällaisten suhteen, mutta kuka enää tulevaisuudessa uskaltaa jättää lapsiaan vahtimatta. Ulkomaalaiset rikollisliigat pyörii jo täälläkin.
 
Tulipa tästä mieleeni tässä kesällä sattunut tapaus, kun mies tuossa meidän pihalla ojensi puhelintaan pojalle. Joku lapsensa kanssa ohi kävelevä mamma alkoi huutamaan että "meitä et kyllä kuvaa". Tulivat mies ja poika vähän hämillään sisälle hetken päästä :whistle:
 
no tämä porukka ei todella ojennellut kameraa Huvin vuoksi. Muutama kuva ja kamera pois ja syötiä väliin. Taas uus uhri ja kuvat ja syönti. Ja kyseessä oli digikamera ei mikään kamerapuhelin.
 
Alkuperäinen kirjoittaja ap:
no tämä porukka ei todella ojennellut kameraa Huvin vuoksi. Muutama kuva ja kamera pois ja syötiä väliin. Taas uus uhri ja kuvat ja syönti. Ja kyseessä oli digikamera ei mikään kamerapuhelin.

jos tekevät bisnestä noilla kuvilla ja myyvät eteenpäin. hyi saakeli.
 

Yhteistyössä